Wójt Szczurowej skrytykowany ze sceny: „To jest hańba!” – WIDEO

-

Do niecodziennej sytuacji doszło podczas oficjalnych uroczystości z okazji 95-lecia Orkiestry Dętej z Uścia Solnego (gmina Szczurowa w powiecie brzeskim). Ze sceny padły ostre słowa komentarza w związku z nieobecnością wójta Zbigniewa Moskala.

Gośćmi uroczystości byli m.in. poseł Stanisław Bukowiec oraz przedstawiciele okolicznych samorządów. Podczas oficjalnych przemówień na scenie byli obecni wójt Borzęcina, burmistrz Brzeska, starosta brzeski, wicestarosta powiatu bocheńskiego i burmistrz Radłowa. To właśnie ten ostatni, Zbigniew Mączka, który był „u siebie”, bo pochodzi z Uścia Solnego, pozwolił sobie na słowa krytyki związane z nieobecnością gospodarza gminy:

– Zawsze powtarzałem i zawsze tak mówię, że Uście Solne jest wielkim miastem. Tu jest tablica – w 1360 roku Kazimierz Wielki nadał prawa miejskie i w 1935 roku, po reformie, odebrano te prawa miejskie… Dziś Uście Solne powinno być miastem i gmina Szczurowa powinna się szczycić, że w swojej gminie ma miasto. A zawsze była po macoszemu traktowana miejscowość Uście Solne. Zawsze Szczurowa najchętniej by zepchnęła Uście Solne do Raby i żeby popłynęła do Wisły. To jest hańba! Dzisiaj, że nie ma Moskala, że nie ma wójta Szczurowej – to jest hańba proszę państwa! On powinien tu być! krzyczał Zbigniew Mączka, a w miarę jak mówił narastał aplauz publiczności, który przerodził się w owację i okrzyki „brawo!”.

– Taką orkiestrę jak jak bym miał w Radłowie, to bym ją ozłocił. Dałbym jej 100 tysięcy rocznie, żeby tylko śpiewali i chwalili Uście Solne i Radłów, jakby byli w Radłowie. Proszę państwa, tak nie należy postępować! Takich ludzi, taką młodzież, trzeba szanować, kochać – za to, że są, że chcą grać za darmo, że mają pasję – tak to powinno wyglądać! – ciągnął Zbigniew Mączka, zbierając kolejne brawa, tym razem także od kolegów-samorządowców na scenie. – Jeżeli my nie będziemy szanować takich ludzi, to po co my tu jesteśmy, po co my jesteśmy władzą, my się nie powinni władzą nazywać!

AKTUALIZACJA (2.08, 13:55):

Organizatorzy podkreślają, że wójt gminy Szczurowa został oficjalnie zaproszony na uroczystości.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

luty, 2023