Małopolska: Kopciuchy będą mogły dymić rok dłużej?

-

Zarząd Województwa Małopolskiego chciałby przesunąć o rok wejście w życie przepisów o wymianie tzw. kotłów bezklasowych. Według obowiązującej teraz uchwały sejmiku czas na to jest tylko do końca tego roku.

W zeszłym tygodniu poinformowano o skierowaniu do konsultacji społecznych stosownego projektu poprawki uchwały antysmogowej.

W oficjalnym komunikacie poinformowano, że „zarząd z uwagą wsłuchuje się w coraz liczniejsze głosy samorządów, organizacji społecznych oraz mieszkańców Małopolski”, zaniepokojonych zbliżającym się terminem granicznym. – Niepokój ten wynika z trudnej sytuacji na światowych rynkach energetycznych, wywołanej wojną na Ukrainie. Zdajemy sobie sprawę, że w obecnych warunkach, zapewnienie ludziom możliwości ogrzania własnych domów i mieszkań w nadchodzącym okresie grzewczym, jest sprawą niezwykle ważną – podkreślono.

Uwagi i wnioski do projektu uchwały można składać w terminie do 23 sierpnia 2022 r. poprzez formularz dostępny pod adresem: www.powietrze.malopolska.pl/konsultacje, pisemnie na adres: Departament Środowiska, Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, ul. Racławicka 56, 30‑017 Kraków lub ustnie do protokołu w Departamencie Środowiska UMWM.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

październik, 2023