R e k l a m a

Trwają prace przy budowie orlika lekkoatletycznego w Rzezawie

-

Prace przy budowie powstającego koło szkoły w Rzezawie pierwszego w regionie treningowego orlika lekkoatletycznego oraz kompleksu boisk sportowych idą do przodu pełną parą. Ostatnio odbył się odbiór częściowy inwestycji (połowa zadania), która już teraz robi bardzo duże wrażenie.

Budowany kompleks sportowy będzie składał się z bieżni lekkoatletycznej 4-torowej o nawierzchni poliuretanowej długości 300 mb, skoczni do skoków w dal, wzwyż i trójskoku, rzutni do pchnięcia kulą , boiska do siatkówki o wymiarach 28×16 m o nawierzchni poliuretanowej oraz boiska do piłki ręcznej i koszykówki o nawierzchni poliuretanowej i wymiarze 44×30 m.

Gotowa jest już podbudowa powyższych obiektów sportowych, na których będzie wkrótce montowana nawierzchnia poliuretanowa. Następnie będą instalowane trybuny i lampy LED-owe. Pojawi się ponadto profesjonalne nagłośnienie oraz tablica z wynikami.

Do kompleksu sportowego będzie natomiast prowadził chodnik i droga, na której końcu będzie znajdował się parking na kilka samochodów. Znaczna część prac w tym zakresie została już wykonana. W ramach robót budowlanych przebudowano już również sieć wodociągową i kanalizacyjną.

Wartość realizowanej inwestycji to ponad 2,7 mln zł. Gmina Rzezawa na jej wykonanie pozyskała wsparcie w wysokości ponad 2,4 mln zł (90 procent wartości inwestycji). Dotacja pochodzi z programu Polski Ład.

Podpisanie umowy na budowę orlika lekkoatletycznego i boisk sportowych do gier zespołowych odbyło się 7 lutego. Wykonawca inwestycji zobowiązał się wykonać zadanie w ciągu 16 miesięcy.

źródłoUG Rzezawa

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc