R e k l a m a

Uszew. Czy brak oświetlenia przyczynił się do śmiertelnego potrącenia pieszego?

-

– Prokuratura rejonowa w Brzesku wyjaśni, czy brak oświetlenia ulicznego w gminie Gnojnik przyczynił się do śmiertelnego potrącenia pieszego – poinformowało Radio Kraków.

Do tragicznego wypadku na drodze krajowej nr 75 w miejscowości Uszew (gmina Gnojnik w powiecie brzeskim) doszło w nocy ze środy na czwartek 6/7 lipca o godz. 23:00. Na miejscu zginął 59-letni pieszy oraz jego pies. O wypadku pisaliśmy TUTAJ.

Zaledwie 2 tygodnie wcześniej media obiegła wiadomość, że na skutek braku porozumienia między samorządem Gnojnika, a Tauronem, spółka energetyczna wyłączyła wszystkie uliczne latarnie na terenie gminy (więcej o tym TUTAJ).

Jak poinformowało Radio Kraków, specjaliści sprawdzą teraz, czy brak oświetlenia przyczynił się do tragedii. Reporter stacji przekazał, że biegli przeprowadzając rekonstrukcję pojawią się na miejscu nocą, by odwzorować panujące w czasie wypadku warunki. Wiadomo, że mężczyzna przechodził przez drogę w niedozwolonym miejscu, nie miał latarki, ani odblasków.

Kierowca bł trzeźwy. Wyniki sekcji zwłok potrąconego mężczyzny mają być znane w ciągu kilku tygodni.

Radio Kraków przypomina, że jeszcze przed wypadkiem gmina Gnojnik złożyła zawiadomienie do prokuratury w związku z wyłączeniem oświetlenia. – Własne zawiadomienie złożyła także spółka Tauron – zaznaczono.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

luty, 2024