R e k l a m a

Uczniowie ZS Nr 1 na powiatowej lekcji o samorządzie

-

Klasa managersko-matematyczna z Zespołu Szkół Nr 1 w Bochni mogła przekonać się jak wygląda praca samorządu powiatowego od środka. Uczniowie na zaproszenie przewodniczącej rady powiatu Bernadetty Gąsiorek wzięli udział w lekcji o samorządzie w ramach wiedzy o społeczeństwie.

W Starostwie Powiatowym w Bochni młodzież przywitał starosta bocheński Adam Korta, który wprowadził ich w tajniki pracy starosty, rady i zarządu powiatu. Jak działa samorząd powiatowy, z ilu szczebli się składa? Jakie są najważniejsze kierunki rozwoju? To tylko niektóre tematy poruszane podczas spotkania.

Kolejnym punktem lekcji były e-usługi w instytucji. Dzięki pracownikom starostwa, młodzież mogła przekonać się w jaki sposób mogą korzystać z tej formy kontaktu z instytucją. Krok po kroku przeanalizowali złożenie przykładowego pisma do starostwa. Uczyli się wypełniać druki potrzebne przy rejestracji pojazdu, czy też wniosek o wydanie prawa jazdy.

Następnie przeanalizowali portal Pacjent.gov.pl, w którym mogą sprawdzić np. jakie recepty wystawił im lekarz oraz portal zus.pl, gdzie zamieszczane są zwolnienia lekarskie.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

luty, 2024