R e k l a m a

Nastolatkowie założyli nielegalną plantację konopi indyjskich

-

Wieliccy kryminalni zatrzymali na gorącym uczynku dwóch 16-latków oraz 17-latka, którzy na terenie kompleksu leśnego w gminie Wieliczka uprawiali krzewy konopi indyjskich. O losie 16-latków zadecyduje sąd rodzinny, natomiast 17-latkowi grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Na początku ubiegłego tygodnia policjanci służby kryminalnej w Wieliczce prowadzili ustalenia dotyczące nielegalnej uprawy konopi indyjskich w kompleksie leśnym na terenie gminy Wieliczka.

12 sierpnia w trakcie wykonywanych czynności funkcjonariusze zauważyli 3 młodych mężczyzn, którzy pojawili się w miejscu uprawy. Było to dwóch 16-latków oraz 17-latek, wszyscy są mieszkańcami gminy Wieliczka. Policjanci na miejscu zabezpieczyli 10 krzaków o wysokości od 50 do 90 cm. W trakcie przeszukania odzieży oraz miejsca zamieszkania zatrzymanych (16-latków), funkcjonariusze zabezpieczyli susz roślinny o wadze ok. 60 gramów. Badanie testerem potwierdziło, że jest to marihuana – poinformowała wielicka policja.

17-latek usłyszał zarzut uprawy marihuany, natomiast obaj 16-latkowie uprawy i posiadania marihuany. O dalszym losie 16-latków zadecyduje sąd rodzinny i nieletnich, a 17-latkowi grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

grudzień, 2023