Bochnia. Komendant policji osobiście podziękował 29-latkowi za wzorową postawę obywatelską

-

Komendant Powiatowy Policji w Bochni insp. Jerzy Polczyk spotkał się w poniedziałek z 29-letnim mieszkańcem powiatu bocheńskiego, który ujął nietrzeźwego kierującego samochodem. Szef bocheńskich policjantów nie krył uznania dla odwagi i determinacji mężczyzny, który w trakcie tej interwencji doznał złamania nogi.

W piątek 12 sierpnia w miejscowości Gawłów pijany 29-latek kierujący samochodem alfa romeo swoją jazdą powodował zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Kierowcy alfy został jednak zatrzymany i ujęty przez swojego rówieśnika – mieszkańca gminy Bochnia, który jechał za nim. Nietrzeźwy kierujący okazał bardzo agresywny. W trakcie zdarzenia odebrał telefon interweniującemu mężczyźnie by nie mógł zadzwonić na policję. Chcąc odzyskać klucze do pojazdu i ruszyć dalej, bił i dusił mężczyznę, a w konsekwencji swojego działania doprowadził do złamania jego lewej nogi (pisaliśmy o tym TUTAJ).

W poniedziałek do poszkodowanego udał się komendant bocheńskiej policji insp. Jerzy Polczyk, by podkreślić, że dzięki zdecydowanej postawie mężczyzny udało się uniknąć potencjalnej tragedii na drodze. W trakcie rozmowy komendant podziękował 29-latkowi za wzorową obywatelską postawę i wręczył mu pamiątkową statuetkę oraz życzył szybkiego powrotu do zdrowia.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

wrzesień, 2022

X