R e k l a m a

Duże zainteresowanie dodatkiem węglowym. W Bochni już ok. 1000 wniosków

-

W nieco ponad tydzień mieszkańcy Bochni złożyli ok. 1000 wniosków o dodatek węglowy. W Bochni przyjmowaniem tych wniosków zajmuje się Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

Od środy 17 sierpnia osoby, które do ogrzewania swojego domu używają węgla, mogą składać wnioski o świadczenie w wysokości 3 tys. zł. Dodatek węglowy przysługuje gospodarstwom domowych, gdzie głównym źródłem ogrzewania jest: kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia, kuchnia węglowa, piec kaflowy na paliwo stałe zasilane węglem kamiennym, brykietem lub peletem, zawierającymi co najmniej 85 proc. węgla kamiennego.

W Bochni przyjmowaniem wniosków o dodatek węglowy zajmuje się Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Do czwartku 25 sierpnia placówka zarejestrowała bezpośrednio u siebie 781 zgłoszeń.

Jest duże zainteresowanie dodatkami węglowymi. Do czwartku wpłynęło bezpośrednio do nas 781 wniosków. Oprócz tego są jeszcze wnioski, które nie są zarejestrowane – pozostawione na dzienniku podawczym urzędu miasta i takie, które spływają do nas pocztą. W sumie ok. 1000 wniosków powiedział w rozmowie z Bochnianin.pl Norbert Paprota, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bochni.

Najlepiej jest złożyć wniosek bezpośrednio w MOPS-ie.

Rekomendujemy ten sposób, bo to przyspiesza załatwienie sprawy. Przyjmując wniosek jesteśmy w stanie przejrzeć go na miejscu i pomóc beneficjentowi skorygować drobne błędy we wniosku – wyjaśnił Norbert Paprota.

Według informacji, którą MOPS otrzymał z bocheńskiego magistratu według stanu na 9 sierpnia w Bochni są 1292 budynki opalane węglem (to dane z Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków).

Wiemy jednak, że wiele osób, które do tej pory w deklaracjach składały, że ogrzewają dom tylko kotłem, który zużywa paliwo inne niż węgiel teraz uzupełniają deklaracje i wpisują, że budynek jest ogrzewany również węglem – dodał Norbert Paprota.

Ponadto według aktualnej interpretacji przepisów dodatek węglowy przysługuje na każde gospodarstwo domowe (a w jednym budynku może ich być kilka), nawet jeśli w danym domu jest jedno źródło ogrzewania.

Szczegółowe informacje dotyczące dodatku węglowego wraz z formularzem znajdują się na stronie internetowej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bochni – link TUTAJ.

Wniosek należy złożyć do 30 listopada br. Pieniądze mają być wypłacane najpóźniej do 30 dni od złożenia wniosku.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia