Wymarzony debiut w Ekstraklasie. BSF pokonał Legię Warszawa 6:4 – ZDJĘCIA, WIDEO

-

Zespół BSF ABJ Powiat Bochnia rozpoczął w sobotę swoją przygodę w Futsal Ekstraklasie. Wygrana beniaminka była w pełni zasłużona, a gospodarze dominowali zwłaszcza w pierwszej połowie.

Zaczęło się jednak od gola straconego w 3 minucie – Michał Madej stojąc tyłem do bramki, piłkę wstrzeloną w pole karne efektownie skierował do siatki piętą. Ten zimny prysznic nie ostudził jednak zapału debiutantów z Bochni – już minutę później po strzale Andrzeja Musiała był remis. Mało tego! Minęły niecałe kolejne dwie minuty, a BSF prowadził po bramce Arkadiusza Budzynia (swoją drogą, jego cieszynka na tle ławki rezerwowych Legii to najlepszy symbol tego meczu):

Czujący wiatr w żaglach gospodarze napierali, a goście wydawali się zaskoczeni postawą rywali. W 14. minucie legioniści wbili sobie samobója, a bochnianie wykorzystali zdeprymowanie rywala i przed przerwą zadali jeszcze dwa ciosy (trafili debiutujący w barwach BSF Dani Blanco oraz ponownie Arkadiusz Budzyn). Goście zdołali odpowiedzieć jednym trafieniem i do szatni zespoły schodziły przy stanie 5:2.

W drugiej połowie Legia Warszawa ostro zabrała się do pracy z zamiarem odrobienia strat. Pomogło jej szybkie wyczerpanie przez ekipę gospodarzy limitu pięciu fauli – bochnianie prawie kwadrans musieli szczególnie uważać, by nie popełniać kolejnych przewinień, bo karane byłyby przedłużonym rzutem karnym. I rzeczywiście, dwukrotnie tak się stało, a podarowane szanse goście zamienili na bramki doprowadzając pięc minut przed końcem do stanu 5:4. W nerwowej końcówce kropkę nad „i” postawił jednak Adam Wędzony i zespół BSF mógł cieszyć z pierwszego zwycięstwa w Ekstraklasie.

Patronem medialnym drużyny jest Bochnianin.pl.

BSF ABJ Powiat Bochnia – Legia Warszawa 6:4 (5:2)

0:1 – Michał Madej 3′
1:1 – Andrzej Musiał 4′
2:1 – Arkadiusz Budzyn 6′
3:1 – Paweł Tarnowski 14′ (sam.)
4:1 – Dani Blanco 15′
5:1 – Arkadiusz Budzyn 17′
5:2 – André Luiz 19′