R e k l a m a

Kacper Głód Regionalnym Przedstawicielem Młodzieżowej Rady Sprawiedliwości

-

Ministerstwo Sprawiedliwości ogłosiło wyniki naboru Regionalnych Przedstawicieli Młodzieżowej Rady Sprawiedliwości II Kadencji. Wśród nominowanych znalazł się 21-letni Kacper Głód z Bochni.

Młodzieżowa Rada Sprawiedliwości to organ działający na rzecz edukacji prawnej. Celem rady jest promowanie postaw budujących świadomość prawną oraz włączanie młodzieży w dialog dotyczący wymiaru sprawiedliwości w Polsce. Regionalni Przedstawiciele zajmują się udzielaniem nieodpłatnej pomocy prawnej oraz organizacją i wsparciem inicjatyw dotyczących edukacji w sferze prawnej. 

W drugiej kadencji powołanych zostało 32 Regionalnych Przedstawicieli z całej Polski. W gronie powołanych znalazł się Kacper Głód, który jest jednym z przedstawicieli województwa małopolskiego.

„Sprawiedliwi” to terenowi przedstawiciele Młodzieżowej Rady Sprawiedliwości, których zadaniem jest zrzeszanie młodych ludzi zainteresowanych tematyką edukacji prawnej, nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego, mediacji oraz podobnych zagadnień, których poznanie może przynieść korzyści lokalnym społecznościom.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

luty, 2024