R e k l a m a

Ponad 18 ton makulatury na zbiórkę dla dzieci z Yaounde – ZDJĘCIA

-

Po wakacyjnej przerwie w sobotę zbiórką przy kościele pw. św. Jana Nepomucena w Bochni wznowiono akcję „Makulatura na misje”. Jak zwykle nie zawiedli mieszkańcy Bochni, ziemi bocheńskiej i brzeskiej. Udało się zebrać 18 420 kg zużytego papieru i tektury. Ponadto cztery osoby przekazały ofiary pieniężne. Na wykończenie następnych klas szkolnych w Centrum Dziecka w Yaounde – stolicy Kamerunu, przekazano 7 147 zł.

Zbiórka makulatury przebiegała bardzo sprawnie, dzięki zaangażowaniu i ofiarnej pracy grupy wolontariuszy z parafii św. Jana Nepomucena, za co składamy im serdeczne wyrazy wdzięczności. Dziękujemy wszystkim nauczycielom i wychowawcom za organizowanie zbiórek makulatury w swoich placówkach oświatowo-wychowawczych, przez co uwrażliwiają dzieci na potrzeby innych ludzi – relacjonuje Maria Ślusarz ze Stowarzyszenia Rodzin Katolickich DT działającego przy Parafii św. Pawła Ap. w Bochni.

Tym razem do akcji „Makulatura na misje” włączyły się: Publiczna Szkoła Podstawowa im. Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Dąbrówce, Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Brodzińskiego w Królówce, Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Muchówce, Ochronka Sióstr Służebniczek – Przedszkole Niepubliczne w Szczurowej. Do akcji włączyła się również Parafia św. Feliksa PM w Niedzieliskach oraz bocheńskie firmy: Rejonowe Przedsiębiorstwo Komunikacyjne, Sport-Relax – Sklep Sportowy, Galeria Rondo, Marek Machaj F.H. MAREX, Firma Handlowa Moskit Grzegorz Moroński, Studio K w Łapczycy, Sklep Spożywczy Katarzyna Rojek, Artsklep D. i B. Burscy, Przychodnia Floris, Mroczek i Synowie Sp. j. Bosch Diesel Centrum, F.P.H.U. Swornowski – Ogrodzenia – Bramy.

Szczególne słowa wdzięczności przesłała s. Kolbena – koordynatorka budowy Centrum Dziecka w Yuande – stolicy Kamerunu w przesłanej do wszystkich korespondencji:

„Kochani Współpracownicy naszej Misji.

Dzielę się z Wami dobrą wiadomością. W Centrum Dziecka w Yaoundé 5 września rozpoczął się rok szkolny. Znów gwar, radość i płacz. Nowe przedszkolaki płaczą. Podlewają fundamenty swojej edukacji. Starsze przedszkolaki cieszą się i podziwiają swoje przedszkole. Dzieci ze szkoły podstawowej, ubrane w nowe mundurki szkolne, zachęcają swoich rówieśników do dołączenia się do nich. Mimo, że ich pierwsze piętro nie jest wykończone, cieszą się, że już mają swoje miejsce i to na piętrze. Podziwiają okolice z wysokości. Zapisy do szkoły trwają dalej, ale dużo dzieci nie ma aktów urodzenia. Aby temu zaradzić postanowiliśmy wymagać od rodziców wyrobienia tego tak ważnego dokumentu. Niektórym rodzicom trzeba będzie pomóc finansowo.

Kochani, prace wciąż trwają i nie wiem kiedy będzie koniec. Cieszymy się razem z tego, co udało się nam wspólnie zrobić. Dziękuję za wszystko, co robicie, za Wasz trud w zbiórce makulatury i za każdy rodzaj pomocy. Czujemy, że jesteście z nami i to nam dodaje sił do pokonywania trudności. Przepraszam, że nie zawsze odpowiadałam na Wasze maile. Po prostu zabrakło sił, czasu i MOC różnorodnych obowiązków. Dziękuję tym wszystkim, którzy mimo braku moich odpowiedzi wysyłali ofiary na adopcję i dożywianie dzieci. Była to ogromna pomoc dla dzieci. Pragnę wykończyć pierwsze piętro. Ufam, że dzięki Waszej pomocy wstawię trochę okien, albo zrobię łazienki na tym piętrze. Z całego serca dziękuję Panu Bogu za Was i proszę Go, aby był dla Was hojny w swych darach, darzył Was zdrowiem i pokojem. Zapewniam Was o naszej modlitwie i o nią proszę.

S. Kolbena”

Ofiary na budowę Centrum można też przekazywać na konto:

Elżbieta Czesława Frąckiewicz,
ul. Henryka Sienkiewicza 24, 09-402 Płock
Credit Agricol Bank Polska S.A. 16 1940 1076 6592 0145 0000 0000
dopisując przeznaczenie ofiary: – na budowę CENTRUM DZIECKA

lub przekazując 1% podatku na KRS 0000331212 z dopiskiem: „Na budowę CENTRUM DZIECKA w Kamerunie”.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia