R e k l a m a

II Powiatowy Zlot Pojazdów Zabytkowych – ZDJĘCIA

-

Pomimo niesprzyjającej pogody prawie 60 pojazdów wzięło udział w II Powiatowym Zlocie Pojazdów Zabytkowych zorganizowanym przez wydział promocji bocheńskiego starostwa wspólnie z lokalnymi miłośnikami starych samochodów. Niedzielne wydarzenie było częścią i kończyło tegoroczną edycję Weekendu z Zabytkami Powiatu Bocheńskiego.

Oprócz takich perełek jak Aston Martin, Porsche, Maserati czy Harley nie zabrakło polskich klasyków. Uczestnicy przemierzyli ponad 70 km zwiedzając przy tym wyjątkowe miejsca naszego regionu: od Bochni począwszy, przez Żegocinę, Lipnicę Murowaną i Nowy Wiśnicz, aby znów zawitać do Bochni, gdzie w Parku Rodzinnym Uzbornia czekał ich finisz z nagrodami.

Organizatorzy postanowili wyróżnić najstarszy, najelegantszy i najszybszy samochód. Nagroda powędrowała także do najmłodszej uczestniczki Zlotu.

Komisja w składzie: starosta bocheński Adam Korta, burmistrz Bochni Stefan Kolawiński, Marek Rudnik z zarządu powiatu, komendant powiatowy policji w Bochni Jerzy Polczyk, zastępca komendanta policji w Bochni Łukasz Radzięta oraz naczelnik drogówki Grzegorz Matura, jednogłośnie zdecydowała, iż Gwiazdą Zlotu została Warszawa z 1973 roku. Najstarszym Cackiem natomiast został pojazd Mercedes 170V z 1938 roku, zaś najszybszym czarne BMW. Z kolei najmłodszą uczestniczką rajdu była Kalina z pojazdu VW GOLF 1 z 1990 roku.

Oprócz nagród od organizatorów, nagrody postanowili ufundować także burmistrz Nowego Wiśnicza i tu nagroda powędrowała do właściciela białego BMW. Burmistrz Bochni postanowił wyróżnić właściciela Maserati z 1992 roku. Wójt Żegociny nagrodę przekazał właścicielom Mercedesa 170V z 1938 r. Trzy nagrody przekazał także wójt Lipnicy Murowanej, które powędrowały do właścicieli pojazdów Harley z 1942 r., Fiata 126P z 1975 r. i Mustanga Fastback z 1968 r.

Zlot pojazdów wsparły także firmy z Bochni, Powiatu Bocheńskiego i powiatów ościennych. Firmy te wyróżniły pucharami swoich faworytów i tak:

 • Fainer wyróżnił właściciela pojazdu Porsche 912
 • Bar Gucio wyróżnił właściciela pojazdu Golf II
 • Farmer wyróżnił właściciela pojazdu Porsche 912
 • Widła Łukasz wyróżnił właściciela pojazdu Fiat 126 P
 • Centrum Budowlane BGB2 wyróżnił właściciela pojazdu BMW E28
 • Mil-Med wyróżnił właściciela pojazdu SAAB
 • Dekor-Glass wyróżnił właściciela pojazdu Trabant
 • Kruk Paweł wyróżnił właściciela pojazdu Porche 911
 • Gerex wyróżnił właściciela pojazdu Maserati
 • Moneta wyróżnił właściciela motocykla OSA 37
 • ALEX wyróżnił właściciela pojazdu Fiat 125 P
 • Szkoła Sportów Wodnik wyróżniła właściciela pojazdu Fiat 126 P z przyczepką
 • Karcher wyróżnił właściciela pojazdu Porche 911
 • Krawczyk wyróżnił właściciela pojazdu BMW M6
 • Swornowski wyróżnił właściciela pojazdu Lancia

Dla tych, którzy postanowili zawitać w niedzielne popołudnie na Uzbornie, bocheńskie starostwo przygotowało również ekopiknik, podczas którego zachęcano do wyboru roweru jako ekologicznego środka transportu i przedstawiano negatywny wpływ emisji spalin z samochodów na nasze środowisko. W promocji rowerów jako ekologicznego i dobrego dla zdrowia środka transportu wykorzystano energorowery, na których pedałując każdy mógł wycisnąć szklankę soku lub wyprodukować bańki mydlane. Działania te prowadzone były w ramach projektu LIFE-IP EKOMAŁOPOLSKA. Na najmłodszych mieszkańców czekały także animatorki z Rerum.

Partnerem wydarzenia było Miasto Bochnia, Miasto i Gmina Nowy Wiśnicz, Gmina Lipnica Murowana oraz Gmina Żegocina.

Patronat nad wydarzeniem objął portal Bochnianin.pl.

Organizatorzy składają szczególne podziękowania policjantom z KPP Bochnia, strażakom ochotnikom z OSP Kolanów, a także partnerom, sponsorom i uczestnikom Zlotu.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc