R e k l a m a

Gmina Rzezawa. W Bratucicach powstało boisko wielofunkcyjne z nawierzchnią poliuretanową – ZDJĘCIA

-

Na terenie gminy Rzezawa powstał kolejny obiekt sportowy. W Bratucicach zakończono kompleksową modernizację boiska wielofunkcyjnego. Na realizację tej inwestycji przeznaczono łącznie ponad 390 tys. zł.

Zadanie zostało wsparte dotacją z Województwa Małopolskiego w wysokości blisko 150 tys. zł – w ramach projektu „Małopolska infrastruktura rekreacyjno-sportowa – MIRS”.
 
Obiekt sportowo-rekreacyjny w Bratucicach został oddany do użytkowania kilkanaście lat temu. Szereg czynników zarówno ludzkich, jak i atmosferycznych, a także po prostu upływ czasu spowodował jego znaczne zniszczenie. Teraz dostał on natomiast drugie życie.

W ramach zadania kompleksowo zostało zmodernizowane boisko wielofunkcyjne służące do gry w piłkę ręczną, nożną i tenisa. Zyskało ono nową podbudowę oraz nawierzchnię poliuretanową. W ramach inwestycji wykonano ponadto piłkochwyty.
 
 – Przez wiele lat na terenie gminy Rzezawa bardzo brakowało nowoczesnych obiektów sportowych, nad czym wielu mieszkańców bardzo ubolewało – zwraca uwagę wójt Rzezawy Mariusz Palej. – W ostatnich latach sytuacja zmieniła się diametralnie. Powstało wiele inwestycji sportowych. Kolejne są w trakcie realizacji. To wszystko sprawia, że Gmina Rzezawa dysponuje obecnie infrastrukturą sportową, która jest jedną z najlepszych w całym regionie. Dzięki temu nasze dzieci mają doskonałe warunki do rozwijania swoich pasji. Bardzo mnie to cieszy. Jestem dumny z wykonania kolejnego boiska wielofunkcyjnego o nawierzchni poliuretanowej, które tym razem powstało w Bratucicach. Wcześniej podobne obiekty wybudowaliśmy już w Rzezawie, Borku, Łazach i Jodłówce – wylicza gospodarz gminy.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc