Zdymisjonowany Norbert Kaczmarczyk: „To polityczno-medialna intryga” – OŚWIADCZENIE

-

Odwołany wczoraj ze stanowiska wiceministra rolnictwa Norbert Kaczmarczyk (poseł pochodzący z powiatu proszowickiego, reprezentujący nasz okręg wyborczy) wydał dziś rano oświadczenie, w którym stanowczo stwierdza: „Ani ja, ani nikt z moich bliskich nie złamaliśmy prawa”. – Decyzja o moim odwołaniu nie ma merytorycznego uzasadnienia, to polityczno-medialna intryga – przekonuje.

Dymisja wiceministra związana jest z kontrowersjami dotyczącymi jego prezentu ślubnego w postaci ciągnika wartego 1,5 miliona złotych, a także kolejnych publikacji medialnych dotyczących prowadzonej przez jego rodzinę działalności rolniczej (więcej o tym TUTAJ).

Polityk od początku twierdzi, że są to insynuacje. Dziś rano (środa) wydał kolejne oświadczenie, w którym zaznacza m.in., że decyzja o jego odwołaniu „zapadła w atmosferze nagonki”.

Pełna treść oświadczenia poniżej.


Jestem rolnikiem i pochodzę z rolniczej rodziny. Wszystko co mamy zawdzięczamy wyłącznie naszej ciężkiej pracy. Ani ja, ani nikt z moich bliskich nie złamaliśmy prawa. Insynuacje, które ukazały się w mediach, są nieprawdziwe.

Ich skala jest niewyobrażalna. To zaplanowane, świadome działanie, mające na celu zniszczenie mojej osoby. Cierpi na tym moja rodzina, atakowane jest środowisko polityczne Zjednoczonej Prawicy. Z oszczercami spotkam się w sądzie – kancelaria prawna w moim imieniu będzie wytaczać im sprawy.

Decyzja o moim odwołaniu nie ma merytorycznego uzasadnienia, to polityczno-medialna intryga. Zapadła w atmosferze nagonki, która dotknęła mnie i moich bliskich w najważniejszym momencie życia, gdy wstąpiłem w związek małżeński.

Zawsze z determinacją występowałem przeciw każdemu złemu pomysłowi wymierzonemu w polskich rolników, takiemu jakim była „piątka dla zwierząt”. Głosowałem przeciwko niemu i dziś ponoszę również tego konsekwencje.

Utrata rządowego stanowiska nie zawróci mnie z tej drogi. Nadal będę pracował dla dobra polskiego rolnictwa, korzystając z niezwykle cennych doświadczeń, które nabyłem podczas mojej misji w ministerstwie.

Norbert Kaczmarczyk


Zobacz też:

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

styczeń, 2023