R e k l a m a

Zachodnia obwodnica Brzeska coraz bliżej. Budowa będzie kosztować ponad 110 mln zł – MAPA

-

Wojewoda małopolski Łukasz Kmita wydał zezwolenie na realizację inwestycji drogowej (ZRID) pn. „Budowa drogi krajowej DK 75 na odcinku Brzesko-Nowy Sącz odc. I – II etap „Łącznika Brzeskiego”. Decyzji został nadany rygor natychmiastowej wykonalności, co oznacza, że inwestor może przystępować do prac.

– Podpisane zezwolenie jest kolejnym krokiem do utworzenia tzw. „Łącznika Brzeskiego” – wyjaśnia wojewoda małopolski Łukasz Kmita. – Realizacja tego zadania jest niezwykle ważna i potrzebna. Budowa zapewni większy komfort życia mieszkańców powiatu brzeskiego. Budowa nowej drogi łącznikowej o wysokich parametrach technicznych usprawni ruch, zwiększy bezpieczeństwo, rozładuje spiętrzenia ruchu w godzinach szczytu i pozwoli wyprowadzić ruch tranzytowy z centrum Brzeska.

Powstający „Łącznik Brzeski” jest fragmentem większego układu komunikacyjnego o charakterze ponadlokalnym. Docelowo ma połączyć autostradę A4 z nową drogą klasy GP do Nowego Sącza tzw. sądeczanką.

Inwestorem zadania jest Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad, Oddział w Krakowie. Budowana będzie obwodnica Brzeska w nowym przebiegu drogi krajowej nr 75 klasy GP o długości prawie 3 km – II etap „łącznika brzeskiego”, tj. od końca zrealizowanego i funkcjonującego I etapu „Łącznika Brzeskiego” do włączenia do istniejącej drogi krajowej DK75 w Okocimiu.

W ramach inwestycji zaprojektowano m.in.: wiadukt drogowy, dwa mosty drogowe przez rzekę Uszwicę, przepusty drogowe, przejścia dla zwierząt, a także ekrany akustyczne. Inwestycją objętych jest ok. 110 działek.

Inwestycja zostanie zrealizowana dzięki środkom z Krajowego Funduszu Drogowego. Wartość robót to 110,1 mln zł.

– W najbliższym czasie przekażemy plac budowy wykonawcy – informuje GDDKiA Kraków.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia