R e k l a m a

Grodkowice: 16 października koncert muzyki Jana Sebastiana Bacha

-

Fundacja im. Władysława Żeleńskiego oraz Gmina Kłaj zapraszają w niedzielę 16 października b.r. o godz. 18.00 do Pałacu Żeleńskich w Grodkowicach na wykład pod tytułem „Jego czysty świat pociągał mnie ku wnętrzu” Percepcja muzyki J. S. Bacha w myśli św. Edyty Stein, który wygłosi dr MAREK SKRUKWA.

Po wykładzie odbędzie się koncert muzyki J. S. Bacha w wykonaniu: 

MAREK TOPOROWSKI – klawesyn

MAREK SKRUKWA – viola da gamba

Marek Skrukwa jest zarówno muzykiem-instrumentalistą jak i naukowcem: w krakowskiej Akademii Muzycznej studiował grę na kontrabasie a potem na violi da gamba, natomiast na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II uzyskał doktorat broniąc pracy pt. „Relacja między słowem a muzyką w Pasji według św. Jana J. S. Bacha”. Obecnie wykłada w Akademii Ignatianum oraz Karmelitańskim Instytucie Duchowości „Teresianum”. Uczy także gry na kontrabasie w Szkole Muzycznej II stopnia w Bochni.

Marek Toporowski, to jeden z ważniejszych polskich klawesynistów i organistów, absolwent Akademii Muzycznej w Warszawie, uczył się także za granicą. Jest pionierem wykonawstwa muzyki dawnej na historycznych instrumentach z epoki: przed laty założył i prowadził zespół Concerto Polacco”, który nagrał pierwszą w Polsce płytę z muzyką baroku wykonywaną na dawnych instrumentach („Muzyka polskiego baroku”). Ma tytuł profesorski: przez wiele lat prowadził klasę klawesynu w  Akademii Muzycznej w Katowicach a obecnie jest związany z krakowską Akademią Muzyczną gdzie jest kierownikiem Katedry Muzyki Dawnej.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia