Ręczna: W sobotę odmłodzony zespół MOSiR Bochnia rozpocznie rywalizację w II lidze

-

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bochni serdecznie zaprasza na inaugurację sezonu rozgrywkowego w II lidze piłki ręcznej mężczyzn. Pierwszą kolejkę bocheńscy szczypiorniści rozegrają w najbliższą sobotę 17 września, goszcząc drużynę UKS SMS Wybicki Kielce.

Godz. 19:00 – wstęp wolny!
Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:00 w Hali Widowiskowo-Sportowej im. W. Stawiarskiego przy ul. ks. J. Poniatowskiego 32 w Bochni. Wstęp wolny!

Transmisja online
Mecz będzie transmitowany na kanale YouTube MOSiR Bochnia TV.

Zadanie współfinansowane ze środków Miasta Bochnia.

By spotkania przynosiły satysfakcję z gry
W związku z inauguracją poprosiliśmy pana Ryszarda Tabora, trenera zespołu MOSiR Bochnia o wypowiedź na temat przygotowania naszych szczypiornistów do sezonu 2022/2023. – Wprowadzamy młodych zawodników (juniorów, a nawet juniorów młodszych), którzy dostaną szansę gry i mamy nadzieję, że również rozwoju sportowego, bo taki jest cel – powiedział trener R. Tabor. – Odnosząc się do odejścia z drużyny takich zawodników jak m.in. Michał Puchalski czy Konrad Trojan dodał: – W tej ogólnej sytuacji ekonomicznej zbudować budżet jest bardzo trudno i zawodnicy szukają sobie innych sposobów na życie. Dlatego odchodzą z powodów zawodowych, ale to daje szansę młodym szczypiornistom na pozostanie w zespole seniorów. Celem w tym sezonie jest ustabilizowanie gry na poziomie drugoligowym. Na pewno liczącymi się zespołami będą: Grunwald Ruda Śląska, AGH Kraków i Vive Kielce. My chcemy rozwijać się, wznosić na wyższy poziom sportowy, by spotkania przynosiły nam i kibicom satysfakcję z gry.-

Skład uległ odmłodzeniu
W podobny sposób kilka dni temu sytuację ocenił kierownik drużyny Maciej Haber: – Skład uległ odmłodzeniu – mówi Maciej Haber kierownik drużyny MOSiR Bochnia. – W tym sezonie posiłkujemy się głównie wychowankami MOSiR Bochnia (juniorami). Część zawodników, którzy byli w tamtym roku w składzie, z powodów osobistych i zawodowych (praca, szkoła) zrezygnowała z kolejnych rozgrywek. Sezon ten będzie szansą na zaistnienie młodych zawodników w drużynie II ligi mężczyzn.-

Z kim będziemy walczyć w następnych kolejkach
W następnych kolejkach MOSiR Bochnia walczyć będzie z zespołami: SPR Grunwald Ruda Śląska. MKS Ustroń, SPR Górnik Zabrze, KS VIVE II Kielce, HLB Tężnia Busko-Zdrój, SUMKS Jedynka Myślenice, SMS ZPRP III Kielce, AZS AGH II Kraków, UKS 31 Rokitnica Zabrze, Hutnik Kraków, SPR Stal Mielec.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

wrzesień, 2022

X