R e k l a m a

Rocznica sowieckiej napaści na Polskę. „Nasuwają mi się zbrodnie z Buczy” – ZDJĘCIA

-

Modlitwą za poległych w obronie Ojczyzny i kwiatami złożonymi przy mogile żołnierzy Wojska Polskiego na cmentarzu św. Rozalii uczczono w Bochni 83. rocznicę agresji sowieckiej na Polskę we wrześniu 1939 r.

W uroczystościach wzięli udział m.in. poseł Stanisław Bukowiec, burmistrz Bochni Stefan Kolawiński, wicestarosta Ryszard Drożdżak oraz reprezentacje bocheńskich szkół.

– Wielokrotnie obchodząc rocznicę 17 września przypominaliśmy sobie fakty z Katynia, Charkowa, Miednoje… [to miejsca, w których żołnierze radzieccy dokonali masowych mordów polskich jeńców – przyp. red.] Ale tegoroczne uroczystości nasuwają mi inne refleksje. Nasuwają mi zbrodnie sowieckie w Buczy, Irpieniu, Izjumie i w innych miejscach na terenie Ukrainy… – powiedział Stanisław Bukowiec. – Wydawać by się mogło, że po ponad 80 latach nie wrócimy do tych kart historii, które przecież znamy jako Polacy. Wojna jest złem, zbrodnicza napaść, która w tej chwili dzieje się za naszą wschodnią granicą złem, o którym trzeba mówić wyraźnie i powinien o tym mówić wyraźnie cały świat, aby nie doszło już nigdy do tego typu zdarzeń.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

luty, 2024