R e k l a m a

Elżbieta Rzepka z Porąbki Uszewskiej zajęła II miejsce w konkursie na Najlepszego Sołtysa Małopolski

-

W minioną sobotę w Ryglicach (powiat tarnowski) odbył się Pogórzański Festiwal Potraw Regionalnych, podczas którego rozstrzygnięto konkurs na Najlepszego Sołtysa Małopolski A.D. 2021. Nagrody ufundowane przez Zarząd Województwa wręczyli wyróżnionym: marszałek Witold Kozłowski, członek Zarządu Iwona Gibas i wiceprzewodniczący Sejmiku Wojciech Skruch.

Tytuł „Najlepszego Sołtysa Województwa Małopolskiego A.D. 2021” i I miejsce przyznano Panu Łukaszowi Korczykowi z sołectwa Jawiszowice w Gminie Brzeszcze. II miejsce zajęła Pani Elżbieta Rzepka z sołectwa Porąbka Uszewska w Gminie Dębno, III miejsce – Pan Piotr Szczerba z sołectwa Wola Łużańska w Gminie Łużna. Nagrodę Specjalną Marszałka Województwa Małopolskiego otrzymał Pan Jan Macioł z sołectwa Skomielna Biała w Gminie Lubień.

Zwycięzcom trzech pierwszych miejsc oraz Nagrody Specjalnej Marszałka Województwa Małopolskiego przyznano nagrody finansowe odpowiednio w wysokości 50 000 zł, 30 000 zł, 20 000 zł i 10 000 zł. Przekazane środki finansowe mogą zostać przeznaczone na zadanie własne Gminy, zaakceptowane przez Laureata.

– Niechaj będzie mi wolno wszystkim państwu ‒ małopolskim sołtysom obecnym dzisiaj w Ryglicach ‒ przekazać słowa największego uznania i podziękowań za to, że jesteście tak oddani swojej pracy na rzecz innych, że dzięki wam małopolskie wsie się zmieniają, stają się miejscami o jakich marzyli i marzą mieszkańcy. Mimo różnych doświadczeń, różnego stażu w pełnieniu funkcji sołtysa na pewno łączy wszystkich państwa autentyczna chęć zmieniania na lepsze małopolskiej wsi i ułatwiania życia jej mieszkańcom – mówił Witold Kozłowski.

W sobotę na ryglickim rynku na uczestników Festiwalu czekały degustacje potraw regionalnych przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich, degustacje win i miodów, a także występy zespołów regionalnych.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc