R e k l a m a

E-hulajnogi w Niepołomicach. Ruszyła wypożyczalnia – jak korzystać?

-

Od dziś w Niepołomicach można korzystać z wypożyczalni e-hulajnóg. Operator dostarczył na teren gminy 150 urządzeń.

– Mam nadzieje, że taka forma transportu wpłynie na poprawę mobilności mieszkańców – wskazuje zalety rozwiązania burmistrz Roman Ptak, ale jednocześnie apeluje: – Proszę, korzystajmy z rozwagą, przestrzegajmy przepisów oraz dbajmy o bezpieczeństwo swoje i pieszych.

Stojaki z hulajnogami pojawiły się zarówno w samym miasteczku, jak i w kilku innych miejscowościach należących do gminy Niepołomice.

Hulajnogą po ulicy, chodniku, czy po ścieżce rowerowej?

Według obowiązujących przepisów, do jazdy na hulajnodze elektrycznej służy przede wszystkim droga rowerowa lub pas ruchu dla rowerów. Jeśli ich nie ma, dozwolone jest przemieszczanie się ulicą, o ile obowiązuje na danej przestrzeni ograniczenie prędkości do 30 km/h. Ponadto, maksymalna prędkość z jaką można się przemieszczać e-hulajnogą to 20 km/h.

Użytkownik e-hulajnogi może poruszać się chodnikiem, gdy w danym miejscu nie ma ścieżki rowerowej, a limit prędkości na jezdni wynosi ponad 30 km/h. Należy pamiętać jednak, że użytkownik e-hulajnogi poruszający się po chodniku ma obowiązek ustąpić pierwszeństwa pieszym i nie utrudniać im ruchu, a także, że powinien przemieszczać się z prędkością zbliżoną pieszym.

Jak zacząć jeździć TIER?

Aby spróbować jazdy e-hulajnogą TIER, pobierz aplikację, zarejestruj się i przypisz swoją metodę płatności. Następnie znajdź e-hulajnogę na mapie lub na ulicy i odblokuj ją skanując umieszczony na niej kod QR za pomocą aplikacji. Aby zakończyć jazdę, znajdź bezpieczne miejsce do zaparkowania, opuść podpórkę, otwórz aplikację TIER i dotknij przycisku „Zakończ przejazd”.

Minuta jazdy e-hulajnogą TIER kosztuje 65 groszy, natomiast opłata za odblokowanie hulajnogi wynosi 2,70 zł. Nowi użytkownicy, w ciągu 14 dni od rejestracji, mogą wykupić w aplikacji miesięczny pakiet nielimitowanych, darmowych odblokowań w promocyjnej cenie 2,70 zł. Na osoby, które już posiadają konto w aplikacji, czeka pakiet 30 dni darmowych odblokowań za 14,99 zł.


Szczegółowa mapa parkingów i obowiązujących stref poniżej:

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc