Środa i czwartek też z deszczem. IMGW ostrzega: Będzie intensywnie padać!

-

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało dziś rano nowe ostrzeżenia dla Małopolski. Dla naszego regionu są to ostrzeżenia 2. stopnia (w 3-stopniowej skali), a dla południa województwa nawet 3. stopnia.

Ostrzeżenie obowiązuje do jutra, do godz. 18.00. W tym czasie prognozuje się wystąpienie opadów deszczu okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym.

Według przewidywań synoptyków w powiecie bocheńskim w dwa dni może spaść w sumie miejscami od 50 mm do 90 mm. Dla porównania: stacja meteo w podbocheńskich Łazach zanotowała w ciągu ostatniej doby opad 40 mm.

Tak intensywne deszcze mogą powodować lokalnie podtopienia. W trakcie opadów będą występować burze z porywami wiatru do 70 km/h.

W południowych powiatach Małopolski, dla których wydano ostrzeżenia 3. stopnia, może w dwa dni spaść nawet 100-130 mm deszczu.

źródło: IMGW-PIB

PODOBNE ARTYKUŁY

R e k l a m a

NAJNOWSZE

Bochnia. Policja zarekwirowała 8 automatów do gier

- Dzięki wspólnej akcji bocheńskich policjantów i funkcjonariuszy Małopolskiego Urzędu Celnego w Krakowie, walka z nielegalnym hazardem na terenie solnego grodu...

Ostrzeżenie: W niedzielę możliwe burze z gradem

W ostatnich dniach niespokojnie było na północy i zachodzie kraju, dziś gwałtowne zjawiska pogodowe zapowiadane są m.in. w Małopolsce i Podkarpaciu.

Drwinia. 300 tys. zł na walkę z komarami. Będą opryski z powietrza?

Plaga komarów w gminie Drwinia na północy powiatu bocheńskiego jest na tyle uciążliwa dla mieszkańców, że samorząd chce zabrać się za walkę...

Bochnia. IV Międzyszkolny Turniej Szaradziarski

14 czerwca 2019 r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 odbył się IV Międzyszkolny Turniej Szaradziarski o Puchar Burmistrza Miasta Bochnia. Do...

Rząd wesprze samorządy borykające się z plagą komarów po majowych podtopieniach

Gminy, które ucierpiały podczas majowych podtopień, otrzymają kolejne wsparcie ze strony rządu. Pomoc będzie dotyczyła tych jednostek samorządu z Małopolski, Podkarpacia...

CO? GDZIE? KIEDY?

czerwiec, 2019

16cze16:0018:00Gra terenowa i akcja wymiany książek

Więcej wydarzeń
18,691FaniLubię
606ObserwującyObserwuj
X