R e k l a m a

Ponad 15 ton makulatury na Centrum Dziecka w Yaounde – ZDJĘCIA

-

W sobotę przy kościele św. Pawła w Bochni zorganizowano ostatnią w tym roku zbiórkę makulatury w ramach akcji „Makulatura na misje” (to już 9. rok tej akcji). W sumie zebrano 15 420 kg makulatury, co (razem z ofiarami pieniężnymi) przełożyło się na kwotę ponad 4,9 tys. zł.

Pomimo krótkiego odstępu czasowego od ostatniej zbiórki nie zawiedli stali uczestnicy akcji, ale włączyły się również nowe osoby i instytucje.

Do kontenerów zebrano 9 240 kg zużytego papieru i tektury. Natomiast bezpośrednio do bazy EKOMBUDU osoby indywidualne i instytucje przekazały 6 180 kg makulatury. Łącznie daje to 15 420 kg. Sześć osób przekazało ofiary pieniężne. W sumie na wykończenie (wstawienie okien) następnych sal szkolnych i przedszkolnych w Centrum Dziecka Cite de vie – Mere Josepha w Yaounde – stolicy Kamerunu, przekazano 4 915 zł.

Przy sprawnym odbiorze makulatury i umieszczaniu jej w kontenerach jak zwykle bardzo ofiarnie pracowali parafianie z parafii św. Pawła Ap. W akcję „Makulatura na misje” włączają się następne szkoły i przedszkola. Wszystkie dzieci, które przynoszą z domu makulaturę mają świadomość, że pomagają swoim rówieśnikom w dalekim Kamerunie.

Tym razem akcję wspomogły: Publiczne Przedszkole w Jodłówce, Przedszkole Samorządowe im. św. Mikołaja w Rajbrocie, Szkoły Podstawowe Nr 5 i Nr 7 w Bochni, Szkoły Podstawowe: w Dąbrówce, Strzelcach Wielkich, Królówce, Żmiącej, Stańkowej, Biesiadkach, Liceum Ogólnokształcące w Brzesku. Aktywnie w akcji „Makulatura na misje” wzięły udział także: Parafia pw. Matki Boskiej Fatimskiej w Kobylu, Sport-Relax – Sklep Sportowy w Bochni, Studio K w Łapczycy, Galeria Rondo, Marex Firma Handlowa Hurtownia, Miejski Dom Kultury w Bochni, Wirtech Sp. z o.o. w Bochni, Kolektura LOTTO nr 021360 w Bochni.

Przy nagłośnieniu akcji „Makulatura na misje” wsparły nas sklepy, instytucje, portale internetowe, prasa, radio, które bezinteresownie umieszczają plakaty i informacje o zbiórce makulatury, za co szczególnie serdecznie im dziękujemy – przekazała Maria Ślusarz ze Stowarzyszenia Rodzin Katolickich DT działającego przy Parafii św. Pawła Ap. w Bochni.

Pragnę przypomnieć, że w tym roku szkolnym do przedszkola zostało przyjętych 100 dzieci, a do szkoły 257. Było to możliwe dzięki wszystkim ludziom dobrej woli i o wrażliwym sercu, którzy włączyli się w akcję składania makulatury na rzecz misji i budowy Centrum Dziecka w Yuandzie, w dzielnicy Cariere. Dzieci uczą się w salach z otworami okiennymi zabezpieczonymi tylko kratami. Październikowa zbiórka makulatury na pewno przyspieszy wstawienie okien do sal lekcyjnych. Wszystkim wymienionym i niewymienionym darczyńcom za dziewięcioletnią współpracę s. Kolbena i wspólnota sióstr Pasjonistek składa gorące podziękowania i zapewnienie o modlitwie – poinformowała Maria Ślusarz.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia