W ZSG w Proszówkach podsumowano Tydzień Bezpieczeństwa – ZDJĘCIA

-

W czwartek w Zespole Szkół Gminnych w Proszówkach zorganizowano podsumowanie działań prowadzonych w ramach tegorocznych obchodów Tygodnia Bezpieczeństwa pod hasłem „Bądźmy bezpieczni każdego dnia”. W tym dniu odbyło się również pasowanie na uczniów klas pierwszych.

W czwartek w szkole była m.in. próbna ewakuacja uczniów i pracowników, pokazy policyjno-strażackie na szkolnym boisku, wręczenie Kart Uczestnictwa Ruchu Drogowego uczniom drugich klas, a także liczne prelekcje i pokazy. Uczniowie wzięli też udział w zajęciach z pierwszej pomocy i samoobrony, a także wysłuchali pogadanki nt. „Bezpieczna praca i zabawa w gospodarstwie rolnym”.

W tym dniu odbyło się również podsumowanie konkursów organizowanych przez szkołę w ramach Tygodnia Bezpieczeństwa. Przeprowadzono konkursy plastyczne dla najmłodszych uczniów pt. „Kręci mnie bezpieczeństwo” oraz „Bezpieczny świat w pudełku”. Starsza młodzież wykonywała plakat „Bądź rozważny – nie igraj z życiem” oraz kręciła spot filmowy pt. „Moda na bezpieczeństwo”.

Celem tegorocznego Tygodnia Bezpieczeństwa było to, aby każdy wychowanek szkoły wiedział jak należy zachowywać się w różnych sytuacjach, których może doświadczyć. – Żywimy nadzieję, że nasi uczniowie poznane reguły wdrożą w życie i zawsze będą mieli na uwadze własne bezpieczeństwo – mówią przedstawiciele ZSG w Proszówkach.

Pieczę nad projektem objął Państwowy Inspektorat Pracy, przy zaangażowaniu Wójta Gminy Bochnia, Komendy Powiatowej Policji w Bochni, Państwowej Straży Pożarnej w Bochni i Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

grudzień, 2022