Wjechał w ludzi w Rzezawie. Nie trafi do więzienia, lecz do szpitala psychiatrycznego

-

Sąd zdecydował, że mężczyzna, który w kwietniu zeszłego roku wjechał samochodem w grupę rowerzystów w Rzezawie, zostanie umieszczony w zamkniętym zakładzie psychiatrycznym.

Decyzję podjął w miniony czwartek, na posiedzeniu niejawnym, Sąd Okręgowy w Tarnowie. Sprawcy co prawda postawiono wcześniej zarzut zabójstwa jednej osoby i usiłowania zabójstwa czterech innych, ale ostatecznie prokuratura zawnioskowała o umorzenie postępowania i zamknięcie 53-letniego Roberta R. w zakładzie psychiatrycznym. Biegli jednoznacznie orzekli bowiem, że mężczyzna w chwili popełnienia czynu był niepoczytalny.

Gdy orzeczenie sądu się uprawomocni, mężczyzna zostanie skierowany do jednej z zamkniętych placówek w Polsce.

Tragiczne zdarzenie miało miejsce w niedzielę 15 kwietnia zeszłego roku około godz. 15:30, w centrum Rzezawy, w bezpośrednim sąsiedztwie kościoła (w którym akurat odbywał się ślub). Jadący w stronę Krzeczowa kierowca wjechał w trójkę rowerzystów i potrącił pieszego. Kierowca pojechał dalej, został zatrzymany około 200 metrów dalej przez świadków zdarzenia, gdy potrącił kolejnego pieszego. Jedna z poszkodowanych osób (72-letni mieszkaniec Bochni) zmarła w szpitalu.

Podobne artykuły

R e k l a m a

NAJNOWSZE

Zderzenie 6 samochodów na A4 koło Brzeska. Autostrada zablokowana

Duże utrudnienia na autostradzie A4 między Brzeskiem a Tarnowem, na wysokości miejscowości Sterkowiec/Szczepanów. W sobotę tuż po godz. 10:00 doszło tam do...

Remont ul. Kościuszki w przyszłym roku? Urząd nie chce paraliżu centrum

- Czy naprawdę uważacie państwo, że ulica Kościuszki powinna być remontowana? - zapytał ostatnio Bogdan Kosturkiewicz, przewodniczący rady miasta. Z kolei zastępca...

CO? GDZIE? KIEDY?

kwiecień, 2019

22kwi12:00XV Galicyjskie Rozpoczęcie Sezonu Motocyklowego - Bochnia

24kwiCały dzieńMłode Talenty 2019

Więcej wydarzeń
18,032FaniLubię
539ObserwującyObserwuj
X