Niepołomice. 14-letni podpalacz w rękach policjantów

-

Policjanci z Komisariatu Policji w Niepołomicach wspólnie z funkcjonariuszami z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce od kilku miesięcy pracowali nad sprawą pożarów, do których doszło na terenie Niepołomic. W wyniku intensywnych czynności ustalili, że za podpaleniami stoi 14-latek z powiatu wielickiego.

Wieliccy i niepołomiccy śledczy od kilku miesięcy zajmowali się sprawą podpalenia samochodu dostawczego, ciągników rolniczych oraz bel siana, do których doszło w maju i czerwcu br. w gminie Niepołomice. Straty poniesione wskutek pożarów przekroczyły 55 tys. zł. 

Policjanci skrupulatnie gromadzili i analizowali zebrany w sprawach materiał dowodowy. Funkcjonariusze wykonali szczegółowe oględziny miejsc zdarzeń, zabezpieczyli ślady, przesłuchali wielu świadków, aby trafić na trop osoby odpowiedzialnej za pożary. Teren, gdzie doszło do podpaleń był szczególnie monitorowany przez mundurowych. Policjanci w ramach codziennych służb patrolowali okoliczne miejscowości.  

Na podstawie zgromadzonego materiału ustalono, że za podpalenia odpowiedzialny jest 14-letni mieszkaniec powiatu wielickiego. Materiał dowodowy pozwolił na postawienie nastolatkowi 4 zarzutów uszkodzenia mienia. O jego dalszych losach zadecyduje Sąd Rodzinny.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

grudzień, 2022