R e k l a m a

Gdów. Zatrzymano złodziei, którzy okradali domki letniskowe i garaże

-

Policjanci z Komisariatu Policji w Gdowie zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 27 i 28 lat, podejrzanych o włamania, kradzieże do domków letniskowych i garaży. Podczas zatrzymania jeden z mężczyzn miał przy sobie narkotyki.

We wtorek (11.10.22 r.) funkcjonariusze Komisariatu Policji w Gdowie zatrzymali w godzinach porannych 27-latka w trakcie… wykonywania przez niego prac społecznych za wcześniejsze przestępstwa narkotykowe i włamania. Mężczyzna posiadał przy sobie zabronione substancje (amfetaminę i mefedron). Następnie policjanci pojechali do miejsca zamieszkania kolejnego ze sprawców i zatrzymali 28-latka.

Według ustaleń śledczych zatrzymani od września 2022 roku do października 2022 roku dokonali szeregu przestępstw przeciwko mieniu, w tym m.in. kradzieży, kradzieży z włamaniem i uszkodzeń mienia, na terenie niezamieszkałych posesji. Mężczyźni przeskakiwali przez ogrodzenia posesji, a następnie pokonywali zabezpieczenia domków letniskowych i garaży, po czym opróżniali je  z cenniejszych przedmiotów.

Łupem przestępców padały głównie elektronarzędzia, sprzęt RTV, sprzęt ogrodowy, sprzęt wędkarski, urządzenia grzewcze itp.  Zatrzymani pokusili się także o kradzież kanistra z zawartością benzyny, olejów oraz wiatrówki pneumatycznej. Straty, jakie spowodowali swoim przestępczym działaniem, sięgają ponad 40 tys. zł. Sprawcy zrabowane urządzenia sprzedawali na portalach internetowych i w lombardach.

W wyniku policyjnych działań funkcjonariusze odzyskali część skradzionego mienia, m.in. telewizory, piły spalinowe, zestaw wkrętów, namiot, nożyce do żywopłotu, miniwieżę, głośnik, zbiornik hydroforowy, podkaszarki, kosiarkę, kompresory, odtwarzacz DVD.

Zatrzymani łącznie usłyszeli 14 zarzutów. Swoje działania tłumaczyli trudną sytuacją finansową i brakiem pracy. Za popełnione przestępstwa grozi im nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Dodatkowo młodszy z mężczyzn odpowie za posiadanie środków odurzających i substancji psychotropowych, za co grozi do 3 lat więzienia.

Sprawa ma charakter rozwojowy.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia