📸🎞 Futsal Ekstraklasa. Twierdza BSF nadal niezdobyta. Zobacz gole! – ZDJĘCIA, WIDEO

-

W niedzielnym meczu 6. kolejki Futsal Ekstraklasy BSF ABJ Powiat Bochnia pokonał u siebie FC Reiter Toruń 6:3 (4:1). To nie była łatwa przeprawa, ale ekipa beniaminka po raz kolejny udowodniła, że w Ekstraklasie nie znalazła się przez przypadek. Po dwie bramki zdobyli Cabalceta oraz Przybył, kropkę nad „i” znów postawił Tijerino, twierdza „Bochnia” pozostaje niezdobyta, a BSF zajmuje 4. miejsce w tabeli.

Zaczęło się jednak od gola strzelonego przez gości – jego autorem był Kolumbijczyk Jefferson Moreno Ortiz, który po trafieniu odsłonił koszulkę z pozdrowieniami dla babci. Chwilę później ten sam zawodnik przecinając ofensywną akcję bochnian pechowo skierował piłkę do własnej bramki i po siedmiu minutach gry było 1:1.

Mecz był bardzo zacięty i wyrównany, ale dla gości morderczy okazał się okres miedzy 13 a 17 minutą, kiedy stracili 3 gole. Dwukrotnie błyskawiczną kontrę wyprowadził nasz golkiper Kevin Kollar wychodząc z piłką daleko poza pole karne i celnie podając do kolegów pędzących na bramkę przeciwnika – a tam swoje zrobili najpierw Cabalceta, a potem Przybył. Ten drugi chwilę później popisał się jeszcze indywidualną akcją i celnym strzałem z dystansu, zapisując na koncie kolejną bramkę.

Po przerwie goście ruszyli do ataku i zdobyli drugiego gola (znów trafił wyróżniający się Ortiz), chwilę później gospodarzy uratował słupek i wydawało się, że zrobi się gorąco, ale zimny prysznic na głowy przyjezdnych wylał niezawodny Cabalceta, który w kontrataku wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem.

Torunianie nie odpuszczali, wycofali bramkarza i wciąż nacierali. W końcu udało się im zdobyć trzeciego gola, ale ostatnie zdanie i tak należało do gospodarzy – piłkę w siatce gości umieścił Militon Tijerino.

BSF ABJ Powiat Bochnia – FC Reiter Toruń 6:3 (4:1)

0:1 – Ortiz 5′
1:1 – samobójczy (Ortiz) 7′
2:1 – Cabalceta 13′
3:1 – Przybył 17′
4:1 – Przybył 17′

4:2 – Ortiz 24′
5:2 – Cabalceta 25′