R e k l a m a

ZUS: Wciąż można składać wnioski o 300+

-

Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Małopolsce wypłacił dotąd 408 tys. świadczeń „300+” z programu „Dobry start”. Łączna kwota dofinansowania do wyprawki szkolnej, która trafiła do rodziców w województwie, to przeszło 122 mln złotych. W całym kraju ZUS przekazał rodzicom i opiekunom ponad 1,3 mld złotych.

Krakowski oddział wypłacił niemal 162 tys. świadczeń 300+, na łączną kwotę 49 mln złotych. Sądecki ZUS przelał na konta 104 tys. „wyprawek szkolnych”, w łącznej wysokości 31 mln złotych. Na terenie chrzanowskiego ZUS świadczenie otrzymało 74,6 tys. dzieci, w łącznej kwocie przeszło 22 mln złotych. Natomiast w regionie tarnowskiego ZUS wypłacono prawie 67 tys. świadczeń, a ich łączna wysokość to 20 mln złotych.

Dotychczas małopolscy rodzice i opiekunowie złożyli 287,5 tys. wniosków o świadczenie 300+, na 421 tys. dzieci.

W ramach programu rodzice – bez względu na dochody – mogą otrzymać jednorazowo 300 zł na wyprawkę szkolną dla dziecka. Pieniądze można wydać np. na zakup podręczników, zeszytów czy przyborów potrzebnych uczniom w szkołach podstawowych, liceach, szkołach policealnych i innych placówkach edukacyjnych.

Wniosek o wyprawkę można złożyć do 30 listopada. Świadczenie przysługuje raz w roku na każde uczące się w szkole dziecko w wieku od 7 do 20 lat, a w przypadku osób z niepełnosprawnościami – do 24 lat.

Wniosek jest tylko elektroniczny – składamy go na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, przez bankowość elektroniczną lub portal Emp@tia.

Pieniądze z programu „Dobry Start” ZUS wypłaca na konto bankowe z wniosku.

Informacje na temat wniosku, jego obsługi i szczegółów są na PUE ZUS. Wystarczy się zalogować na swój profil i przejść do zakładki „Dobry Start”.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc