R e k l a m a

Brzesko. Nieuczciwa księgowa skazana za wyłudzanie pieniędzy z tarczy pomocowej

-

Przez półtora roku mieszkanka powiatu brzeskiego wyłudziła z różnych instytucji fundusze przeznaczone dla przedsiębiorców ponoszących straty w wyniku pandemii Covid-19. W sumie było to ponad 140 tys. zł. Oskarżona o oszustwa księgowa właśnie usłyszała wyrok.

Kobieta prowadząc księgowość w imieniu wielu osób prowadzących działalność gospodarczą składała wnioski o dofinansowanie w ramach tarczy finansowej bez ich wiedzy i zgody oraz podrabiając ich podpisy na pełnomocnictwach do reprezentowania. We wnioskach wskazywała własny numer konta do przelewu środków z dofinansowania. Ponadto złożyła szereg nierzetelnych wniosków wyłudzając świadczenia postojowe, dotacje, pożyczki, dofinansowania i subwencje finansowe narażając na straty Skarb Państwa. Proceder trwał od wiosny 2020 przez rok. Księgowej postawiono 33 zarzuty oszustwa.

Brzeski sąd wydał już wyrok w tej sprawie. Kobieta dobrowolnie poddała się karze. Została skazana na 1 rok więzienia, w zawieszeniu na trzy lata, ma również naprawić wyrządzone szkody i zwrócić otrzymane z PUP, ZUS i Polskiego Funduszu Rozwoju nienależne pieniądze.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

grudzień, 2023