R e k l a m a

Biblioteka: W piątek w Bochni spotkanie z Michałem Nogasiem

-

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni zaprasza na spotkanie z Michałem Nogasiem, dziennikarzem Gazety Wyborczej oraz dziennikarzem radiowym, przez wiele lat związanym z Trójką a ostatnio z Radiem Nowy Świat, 4 listopada 2022 r. o godz. 17.30 w sali klubu Biblioteki, ul. Mickiewicza 5.

„Od kilkunastu lat pytam pisarzy o rzeczy najważniejsze” – napisał we wstępie do swojej książki Michał Nogaś. W Bibiotece też go będziemy pytać. Mamy bowiem przyjemność zaprosić wszystkich na spotkanie z człowiekiem, który o kulturze wie chyba wszystko. Jego największą pasją jest literatura, a poranne rozmowy z Wojciechem Mannem o nowościach książkowych kształtowały zainteresowania wielu Polaków. Podróżuje po całym świecie, by rozmawiać z najważniejszymi autorami.

Owocem tych podróży jest zbiór wywiadów pt. „Z niejednej półki. Wywiady”, a wśród rozmówców znajdziemy m.in. Wiesława Myśliwskiego, Margaret Atwood, Jo Nesbo czy Olgę Tokarczuk. Jest wszędzie tam, gdzie dzieje się dobrze dla literatury. Interesuje go polityka oraz zjawiska społeczne zachodzące we współczesnej rzeczywistości. Docieka, analizuje i obserwuje. Czyta, pisze – dużo i mądrze. Na Facebooku prowadzi niezwykle ciekawy profil „Nogaś na stronie”, a w Radio Nowy Świat, swoje autorskie audycje „Muzyka do czytania„, oraz „Czytał Michał Nogaś”.

Spotkanie z Michałem Nogasiem odbędzie się w ramach Dyskusyjnych Klubów Książki dofinansowanych przez Instytut Książki. Spotkanie poprowadzi Dorota Rzepka.

Biblioteka zaprasza wszystkich zainteresowanych, wstęp wolny.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia