Park Uzbornia: Rodzinna niedziela z NGO

-

Już po raz piąty bocheńskie organizacje pozarządowe zapraszają w niedzielę 8 lipca do Parku Rodzinnego Uzbornia na piknik pn. „Rodzinna Niedziela z NGO 2018”. Początek o godz. 15:00.

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie „Rodzina Kolpinga w Bochni” wraz z bocheńskimi organizacjami pozarządowymi (NGO) we współpracy z Miejskim Domem Kultury, Parafią św. Pawła Apostoła oraz Wydziałem Promocji i Rozwoju Miasta.

W to niedzielne popołudnie bocheńskie organizacje pozarządowe spotkają się w Parku Rodzinnym Uzbornia na wspólnym świętowaniu. Organizatorzy zaproponują wyjątkowe atrakcje dla całych rodzin. Będą koncerty, warsztaty plastyczne, modelarskie, zdrowego odżywiania i konkurs historyczny, zawody sportowe, przedstawienie w wykonaniu wychowanków „Ochronki” oraz wiele innych propozycji ciekawego i pożytecznego spędzenia czasu.

Przedstawiciele bocheńskiego Oddziału Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich specjalnie zaaranżują fragment przestrzeni parku na „zieloną czytelnię”, gdzie odbędą się zabawy literacko-plastyczne, konkursy, wspólne czytanie, rysowanie, wymiana książek i inne rozrywki, aby uczestnicy mogli aktywnie spędzić wspólnie czas.

Klub Zdrowia w Bochni przygotuje wystawę Expo Zdrowie. Będzie to kilka stanowisk promujących podstawowe zasady zdrowia, wśród których można wymienić odżywianie, wodę, aktywność, odpoczynek, wstrzemięźliwość, światło słoneczne, czyste powietrze oraz spokój. Wolontariusze będą m.in. mierzyć ciśnienie tętnicze krwi, masę ciała, zawartość tkanki tłuszczowej w organizmie, poziom cukru we krwi, wydolność płuc oraz szacować wiek biologiczny, a wyniki wykonanych przez nich pomiarów będzie można skonsultować na stanowisku obsadzonym przez lekarza. Każdy chętny będzie też mógł skorzystać z chwili masażu oraz otrzymać poczęstunek – „dla ciała i ducha”. Na stoisku Fundacji Ziko można będzie uzyskać porady farmaceutyczne, porady kosmetyczne, co szczególnie zainteresuje panie można będzie wykonać badanie cery.

Ponieważ lipcowa niedziela ma być świętem całej rodziny, atrakcji nie zabraknie też dla małych i starszych dzieci oraz ich rodziców i dziadków. Organizatorzy zapewniają różnorodny program, mają bardzo wiele propozycji ciekawego i pożytecznego spędzenia czasu, jednym słowem dla każdego coś miłego i pożytecznego.

Na gości pikniku czekać będzie słodka niespodzianka, a dla uczestników licznych konkursów, quizów, zawodów, przewidziano nagrody i upominki. Najmłodsi zapraszani są do kącika plastycznego, na malowanie twarzy i zabawę z bańkami mydlanymi oraz inne atrakcje.

Na zakończenie pikniku można będzie posłuchać występu Marcina Korbuta.

Piknik będzie nie tylko świetną okazją do miłego i aktywnego spędzenia czasu, ale też możliwością zapoznania się z szeroką działalnością bocheńskich organizacji pozarządowych, jak również podmiotów z nimi współpracujących.

PROGRAM (amfiteatr):

15:00 Rozpoczęcie, przywitanie – promocja programu bocheńska edycja Ogólnopolskiej Karty Seniora oraz akcji Bocheńska Koperta Życia
15:15 „Historia pewnej królewny” – przedstawienie w wykonaniu dzieci i młodzieży z Ochronki 15:45 „Krakowiacy i Górale” – występ chóru „Złota Jesień”
16:15 „Quiz bocheński” Stowarzyszenia Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej
16:30 „Piosenki o Bochni” – występ mieszkańców Domu Pomocy Społecznej i Środowiskowego Domu Samopomocy w Bochni wraz z Kapelą Gwarki prowadzoną przez Wojtka Trzeciaka
17:00 „Nie ma jak Lwów” – występ Kolpingowskiego Klubu Seniora z Nowego Bieżanowa
17:30 Koncert uczniów ZPSM – program Stowarzyszenia „Dla Muzyki”
18:00 „Na cygańską nutę” – występ Kolpingowskiego Klubu Seniora prowadzonego przez Stowarzyszenie „Rodzina Kolpinga w Bochni”
18:30 Zespół Pieśni i Tańca Biskupianie z Gminy Biskupice
19:00 na zakończenie występ Marcina Korbuta

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

grudzień, 2022