Wiśnicz: Pół miliona na centrum sportowe

-

Gmina Nowy Wiśnicz dostanie 0,5 mln zł dotacji na budowę centrum sportowo-rekreacyjnego “Targowica” w centrum miasta. W zeszłym tygodniu podpisano umowę na dofinansowanie zadania ze środków UE.

Już wkrótce mieszkańcy Nowego Wiśnicza i okolic będą mogli korzystać z nowego obiektu sportowo-rekreacyjnego. Dzięki zagospodarowaniu terenu „Targowicy”, powstanie tu nowe boisko do piłki ręcznej, nożnej, koszykówki i siatkówki. Zaplanowano też bieżnię biegową oraz do skoku w dal, a także siłownię pod chmurką.

Przebudowane boisko nie tylko zmieni swoje wymiary, ale co ważne będzie otoczone piłkochwytami oraz siedziskami sportowymi dla kibiców. W pobliżu zostaną zainstalowane także ławeczki i stojaki na rowery.

Nowoczesny kompleks ma być doskonałym miejscem do spędzania wolnego czasu z całą rodziną. Urządzenia sportowe będą dostosowane zarówno do dzieci, jak i osób starszych.

Całkowity koszt inwestycji to prawie 1 mln zł, z czego połowę pokryje dofinansowanie ze środków UE. Inwestycja ma być gotowa do końca 2019 roku.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

grudzień, 2022