Futsal. Powiat wspiera BSF – podpisano oficjalną umowę

-

Zadeklarowana listem intencyjnym w lipcu współpraca samorządu powiatowego z występującym w Futsal Ekstraklasie zespołem BSF przyjęła wymierne formy: zespół od początku rozgrywek występuje w lidze mając w nazwie człon „Powiat Bochnia”, a ostatnio sygnowano umowę dotyczącą finansowego wsparcia klubu.

„Powiat bocheński od lat wspiera sport inwestując w nowe obiekty sportowe i dbając o wyposażenie. W tym roku starosta bocheński Adam Korta postanowił iść krok dalej i podjął decyzję o wsparciu finansowym Bocheńskiego Stowarzyszenia Futsalu. Decyzja zatwierdzona przez zarząd powiatu związana jest również z możliwością promocji powiatu bocheńskiego podczas rozgrywek” – przekazało w komunikacie biuro prasowe starostwa powiatowego w Bochni.

Umowę podpisali starosta Adam Korta oraz prezes BSF Rafał Czaja.

Powiat Bocheński wesprze klub kwotą 35 tys. złotych (po nowym roku niewykluczone są kolejne kroki), a w zamian ma zagwarantowaną obecność logo powiatu na koszulkach zawodników, promocję podczas wszystkich spotkań w roli gospodarza oraz podczas wszystkich zawodów wyjazdowych przez drużynę futsalu, biorącą udział w rozgrywkach organizowanych przez ekstraklasę oraz poprzez zespół lub poszczególnych zawodników w innych ogólnopolskich i międzynarodowych turniejach futsalu. Założeniem podpisanej umowy jest także umieszczenie nazwy „Powiat Bochnia” w nazwie drużyny futsalu. Dodatkowo w przerwach transmisji spotkań na platformie WP Pilot, która relacjonuje zmagania Futsal Ekstraklasy, emitowane są materiały wideo promujące przyrodę i zabytki ziemi bocheńskiej.

– Myślę, że nikogo nie trzeba przekonywać, jak działalność sportowa jest ważna. Nie mówiąc już o tym, iż sukcesy drużyny BSF to powód do dumy i bezdyskusyjnie ogromna promocja naszego powiatu. Postanowiłem wykorzystać szansę i skorzystać z możliwości z jednej strony wsparcia zespołu, z drugiej promocji powiatu, uważam, że z korzyścią dla wszystkich – mówi Adam Korta, starosta bocheński.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

grudzień, 2022