R e k l a m a

Znany przedsiębiorca zainwestował 40 mln złotych w spółki Igloo i Miloo Electronics

-

JR Holding – firma należąca do znanego przedsiębiorcy Januarego Ciszewskiego – zainwestowała 40 mln złotych w mające siedzibę w Starym Wiśniczu spółki IGLOO i siostrzaną MILOO-ELECTRONICS. Celem inwestycji jest dostarczenie spółkom środków na przyspieszony rozwój szczególnie w zakresie sprzedaży pomp ciepła.

JR HOLDING ASI S.A. jest spółką inwestycyjną notowaną na rynku NewConnect. Początkowo działała w segmencie nieruchomości, ale od dwóch lat sukcesywnie go opuszcza reinwestując środki w nowe projekty z obszaru odnawialnych źródeł energii, gier komputerowych oraz nowych technologii, zwłaszcza sztucznej inteligencji.

Obecnie w swoim portfolio JR Holding ma ponad 50 większych i mniejszych perspektywicznych spółek, a wartość wszystkich inwestycji przekracza 217 mln złotych.

Najnowsza inwestycja JR Holding jest jednocześnie jak dotąd największą. – Uważam, że będzie ona jedną z tych, które w ciągu najbliższych kilku lat pozwolą nam zwielokrotnić wartość naszego portfela inwestycyjnego – ocenia January Ciszewski, prezes JRH.

JR Holding zainwestował w IGLOO i MILOO-ELECTRONICS aż 40 mln złotych w zamian za 20% udziałów w każdej z tych spółek.

Środki mają pomóc w przyspieszonym rozwoju szczególnie w zakresie sprzedaży pomp ciepła IGLOO MultiTherma i kompleksowych rozwiązań obniżających koszty energii oraz redukujących poziom emisji CO2 MultiCool+.

– Raporty branżowe mówią o zapotrzebowaniu na pompy ciepła w Europie w liczbie około 45 mln sztuk domowych pomp ciepła do 2030 roku, przy rocznym wzroście na poziomie 17% – zwraca uwagę Robert Bialik, prezes IGLOO i MILOO-ELECTRONICS. – Eksperci firmy konsultingowej Wood Mackenzie spodziewają się, że do 2050 roku 60% gospodarstw domowych w Europie będzie ogrzewanych za pomocą pomp ciepła. Będzie to wspierać odwrót Europy od rosyjskiego gazu. Do tego należy dodać zapotrzebowanie podmiotów komercyjnych.

Spółki planują także rozwój i wdrażanie kolejnych innowacji w obszarach systemów do zarządzania i wytwarzania skojarzonej energii cieplnej i chłodniczej, produkcji urządzeń chłodniczych i grzewczych, systemów kontroli, bezpieczeństwa i zarządzania IOT (Internet of Things) dla sektora HVACR, wydajności technologii LED oraz w sektorze produkcji elektroniki użytkowej. To wszystko ma stanowić fundament w drodze do osiągnięcia pozycji lidera kompleksowych systemów generujących oszczędności.

– Środki przeznaczamy na inwestycje w wysokoskalowalne projekty, które naszym zdaniem przyniosą nam kilku, a może nawet kilkunastokrotny zwrot z inwestycji w kilkuletniej perspektywie. Oczywiście zawsze istnieje ryzyko inwestycyjne, ale szansę na taki wzrost daje, w naszej ocenie, inwestycja w  posiadane przez spółki IGLOO i MILOO-ELECTRONICS technologie. Ważne dla nas jest też to, że spółki są w dobrej kondycji finansowej, co w dobie inflacji i rosnących stóp procentowych istotnie zmniejsza ryzyko – zaznacza January Ciszewski, prezes JRH.

Spółki IGLOO i MILOO-ELECTRONICS realizowały dotychczas projekty dla największych polskich i zagranicznych partnerów takich jak m.in.: PKN ORLEN, BP, LOTOS, SHELL, KGHM, IKEA, CARREFOUR, EUROCASH, EDEKA, Makro Cash&Carry, ŻABKA, CARLSBERG, INPOST, ABB, 3M, PKP CARGO, MAN, SCANIA, TAURON, PROCTER & GAMBLE oraz placówek uniwersyteckich i ochrony zdrowia.

Oba podmioty zatrudniają łącznie około 400 pracowników i osiągnęły w ubiegłym roku niemal 150 mln zł łącznych przychodów. Dzięki zainwestowanym przez JRH środkom spółki zamierzają w perspektywie kilku lat osiągnąć ponad 800 mln zł łącznej sprzedaży rocznie.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc