Rzezawa. Złodziej zaatakował mężczyznę gazem pieprzowym, kiedy ten rozpoznał swój rower

-

We wtorek (25 października) w godzinach popołudniowych w Rzezawie, w powiecie bocheńskim, kierujący samochodem mężczyzna minął jadącego w przeciwnym kierunku rowerzystę. Kiedy kierowca zorientował się, że to jego rower i chciał go odzyskać, rowerzysta użył wobec niego gazu pieprzowego. Teraz odpowie za kradzież rozbójniczą.

Pod koniec października 14-letni mieszkaniec gminy Rzezawa w godzinach porannych przyjechał rowerem w okolice przejazdu kolejowego w Rzezawie. Następnie pojazd należący do jednego ze swoich rodziców pozostawił w obrębie peronu stacji – w miejscu do tego przeznaczonym i odszedł.

Tego samego dnia, tuż przed godziną 18, rejon przejazdu kolejowego w Rzezawie mijał jadący samochodem ojciec chłopca. Mężczyzna wiedząc, że rower powinien się tam znajdować, od razu zauważył jego brak. 43-latek odjechał z tego miejsca i dalej jadąc przez  przez centrum miejscowości, w pewnym momencie zauważył podążającego w przeciwnym kierunku młodego rowerzystę, który poruszał właśnie tym jednośladem. Co więcej, tor jazdy rowerzysty odbiegał od prawidłowego, co mogło świadczyć o tym, że jest pijany.

Mając całkowitą pewność, że rower jest jego własnością, 43-latek zawrócił za rowerzystą, wyprzedził go i zatrzymał samochód, a po wyjściu z niego zapytał mężczyznę o jednoślad, którym ten się poruszał. Rowerzysta nie chciał rozmawiać a zamiast tego użył wobec mężczyzny gazu pieprzowego i uciekł. Poszkodowany nie dał jednak za wygraną. Wezwał na miejsce patrol policji i pojechał za rowerzystą, który w końcu porzucił rower i oddalił się pieszo w nieznanym kierunku.

Przybyli na miejsce mundurowi, patrolując rejon zdarzenia, szybko zauważyli opisanego w zgłoszeniu sprawcę przed jednym z lokalnych sklepów. Podczas wykonywanych czynności mężczyzna był agresywny i również w stosunku policjantów próbował użyć gazu pieprzowego, jednak został obezwładniony.

Funkcjonariusze ustalili jego dane personalne oraz przeprowadzili badanie stanu trzeźwości, które wskazało 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Mundurowi potwierdzili także, że 25-latek z Brzeska ukradł rower tuż przed interwencją prawdziwego właściciela pojazdu. Mężczyzna został zatrzymany i w związku z powyższym działaniem usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej.

Sąd Rejonowy w Bochni zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na dwa miesiące.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

czerwiec, 2023