Brzesko. Dziś i w sobotę Festiwal Robotyki i Programowania

-

Zespół Szkół Technicznych i Branżowych w Brzesku wspólnie z lokalnymi zakładami pracy, partnerami w kształceniu zawodowym organizuje Festiwal Robotyki i Programowania, który odbędzie się 18 i 19 listopada (piątek-sobota).

Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego, pod patronatem honorowym Marty Malec-Lech Członka Zarządu Województwa Małopolskiego i Andrzeja Potępy Starosty Powiatu Brzeskiego.

Pierwszego dnia uczniowie szkół ponadpodstawowych oraz ósmoklasiści dowiedzą się, że robota można czegoś nauczyć, a linię produkcyjną i drona zaprogramować. Poznają także tajniki działania pomp ciepła oraz przekonają się, że samochód to jeden wielki komputer. Przyszłym absolwentom szkoły podstawowej zostaną również zaprezentowane kierunki kształcenia dostępne w ZSTiB w Brzesku. Z kolei ich starsi koledzy zapoznają się z ofertami pracy, które zaprezentują obecni na Festiwalu pracodawcy. Oczywiście nie zabraknie także przedstawicieli wyższych uczelni.

Pozostałych chętnych zainteresowanych zgłębianiem tajników robotyki i programowania zapraszamy na drugi dzień Festiwalu.

18-19 listopada 2022 r., godz. 9-13
Ul. Piastowska 2, Hala Sportowa ZSTiB

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

grudzień, 2022