R e k l a m a

Protest w Proszówkach. Rondo ma powstać w innym miejscu niż obecne skrzyżowanie – MAPA

-

Mapa przedstawiająca planowaną lokalizację ronda w Proszówkach wyjaśnia źródło protestu kilkudziesięciu mieszkańców. Okazuje się, że ma ono powstać nie na miejscu obecnego skrzyżowania, ale zupełnie gdzie indziej – kilkadziesiąt metrów dalej, ingerując mocno w prywatne posesje.

Rondo ma powstać na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 965 z drogą powiatową prowadzącą na Kłaj. Potrzeba lepszego udrożnienia połączenia tych szlaków komunikacyjnych jest bezsporna, pozostaje wybór rozwiązania i jego realizacja.

O proteście mieszkańców Proszówek napisała w piątek „Gazeta Krakowska”. Mapa koncepcyjna, w której posiadaniu są protestujący pokazuje, że problemem jest zupełna zmiana lokalizacji skrzyżowania (choć formalnie inwestycja to tylko „przebudowa”). Najlepiej pokazuje to zamieszczone powyżej zdjęcie tytułowe.

Rondo ma powstać tutaj:

Jak poinformowała „GK” trwa już opracowywanie dokumentacji projektowej, a w pierwszym kwartale 2023 roku planowane jest uzyskanie ZRID-u, czyli zezwolenia, powalającego na budowę. Inwestycja ma kosztować ok. 9 mln zł.

W minionym tygodniu grupa mieszkańców Proszówek skierowała do starosty bocheńskiego protest, w którym podkreślono, że „żaden przedstawiciel władz lokalnych ani inwestora, nigdy nie rozmawiał z mieszkańcami, na których działkach, wokół domów i w ogrodach planowana jest ta inwestycja”.

– Na żadnym etapie planowania tej inwestycji nie byliśmy w jakikolwiek sposób czy to pisemny czy ustny informowani o zamiarze jej prowadzenia. Ponadto nie pojawili się w miejscu przeznaczonym na rozbudowę ani przedstawiciele Gminy Bochnia ani Starostwa Powiatowego ani WZD i PZD. Nigdy też nie skontaktowali się z nami przedstawiciele społeczności lokalnej reprezentująca Sołectwo na tym terenie Sołtys Pani Danuta Grudzień czy też zobowiązany do reprezentowania interesu mieszkańców radny Pan Franciszek Pajor – wyliczają mieszkańcy.

Dodają, że o takim planie realizacji „przebudowy” skrzyżowania dowiedzieli się zaledwie 2 tygodnie temu.

Kopia protestu została skierowana także m.in. do wójta gminy Bochnia, rady i zarządu powiatu, wojewody małopolskiego oraz marszałka Małopolski.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia