R e k l a m a

Kolejne rekordowe powołanie do Małopolskich Terytorialsów

-

W piątek 18 listopada w szeregi 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej wstąpiła rekordowa ilość – 228 osób. W intensywnym szkoleniu podstawowym udział weźmie 120 osób, w wyrównawczym – 108.

Kandydaci, którzy nie mieli do czynienia z służbą wojskową (żołnierze szkolenia podstawowego) skupiają się głównie na zagadnieniach taktycznych, medycynie pola walki, szkoleniu strzeleckim i topografii. Żołnierze rezerwy, którzy już składali przysięgę, przejdą 8-dniowe szkolenie wyrównawcze, które ma na celu odświeżenie nabytych umiejętności i zapoznanie się ze specyfiką działania w Wojskach Obrony Terytorialnej.

Szkolenie podstawowe i wyrównawcze dla nowo wcielonych żołnierzy kończy się pętlą taktyczną, czyli egzaminem sprawdzającym nabytą wiedzę. Żołnierze, którzy pozytywnie przejdą pętlę taktyczną złożą uroczystą przysięgę wojskową, która odbędzie się w sobotę, 3 grudnia 2022 r. o godz. 11:00 na Rynku w Tarnowie.

Dalszy cykl szkoleniowy żołnierze będą realizować w jednym z etatowych batalionów 111 blp w Krakowie-Rząsce, 112 blp w Oświęcimiu, 113 blp w Tarnowie i 114 blp w Limanowej.

Osoby, które nie zdążyły dołączyć w listopadzie, zapraszamy na Ferie z 11 MBOT, które wystartują 10 grudnia (2 dni) i następnie trwać będą od 29 stycznia do 11 lutego 2023 r. (14 dni). Aby rozpocząć proces rekrutacji należy skierować się do najbliższego Wojskowego Centrum Rekrutacji lub dedykowanych rekruterów https://rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc