Bocheńscy policjanci odnaleźli 70-latka zaginionego w sąsiednim powiecie

-

W niedzielny wieczór bocheńscy policjanci udali się na miejsce kolizji drogowej, do miejscowości Łazy. Jadąc na miejsce ruchliwą drogą krajową, zauważyli pieszego, który poruszał się bez elementów odblaskowych, powodując tym samym zagrożenie dla siebie i innych użytkowników drogi. Policjanci zatrzymali się i wylegitymowali mężczyznę. Okazało się, że to senior poszukiwany przez sąsiednią jednostkę policji w Brzesku, którego zaginięcie zgłoszono dwie godziny wcześniej.

W niedzielę (tj. 20 listopada br.) około godz. 19:30, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bochni, zostali skierowani do kolizji drogowej, do której doszło w miejscowości Łazy. Mundurowi kierowali się drogą krajową numer 94, gdzie w pewnym momencie już w miejscowości Łazy, na niezabudowanym odcinku jezdni zauważyli pieszego poruszającego się poboczem bez elementów odblaskowych.

Mężczyzna był słabo widoczny, dlatego widząc zagrożenie bezpieczeństwa zarówno dla niego, jak i dla jadących drogą pojazdów, funkcjonariusze zatrzymali radiowóz i podjęli z nim rozmowę. Wylegitymowali pieszego, okazało się, że jest to 70-latek z Brzeska,  którego poszukiwania, jako osoby zaginionej około dwie godziny wcześniej rozpoczęli policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Brzesku.

Mężczyzna był zdezorientowany i zmarznięty. Jak oświadczył, będąc w Brzesku chciał wrócić pieszo do domu znajdującego się na terenie powiatu brzeskiego, jednak pomylił kierunki i udał się w stronę Bochni.

Odnaleziony 70-latek został przekazany rodzinie. 

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

grudzień, 2022