R e k l a m a

Galeria Sztuki Biała. W sobotę wernisaż wystawy „W labiryncie sztuki”

-

W sobotę 26 listopada o godz. 17:00 w Galerii Sztuki Biała (ul. Biała 16, Bochnia) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Marka Górnego pt. „W labiryncie sztuki”.

Marek Górny urodził się 19 kwietnia 1964 r. w Krakowie w rodzinie z mieszczańskimi tradycjami. Sztuka w teorii i praktyce od zawsze była jego pasją. Po ukończeniu z wyróżnieniem Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Krakowie (1979-1984), studiował na krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych architekturę wnętrz i grafikę. Ukończył ją uzyskując dyplom z wyróżnieniem w pracowni wklęsłodruku u prof. Andrzeja Pietscha. Aneks do dyplomu zrobił w pracowni malarstwa u prof. Zbysława Marka Maciejewskiego.

Artysta uprawiał malarstwo, grafikę i rzeźbę. Projektował wnętrza i detale architektoniczne. W ostatnich latach życia powstało wiele prac poplenerowych z południa Europy, ze światłocieniem. Stale malował mieszczańskie martwe natury. Nie bał się eksperymentować z malarstwem abstrakcyjnym, osiągając w konkursach finałowe miejsca. Zmarł w 2016 r., pochowany jest na cmentarzu Rakowickim.

Jego prace są w zbiorach prywatnych w kraju, także we Francji, w Anglii, Danii, Niemczech, Norwegii, Japonii i w Stanach.

„W labiryncie sztuki” ukazuje różnorodność malarstwa Marka Górnego. Energetyczne południowe słońce, nostalgiczne mieszczańskie wnętrza, dwoistość natury w wyobrażeniach artysty…

Inicjatorką wystawy jest Iwona Górny, żona artysty, która dba, aby pamięć o jego twórczości i dorobku artystycznym nie została zatracona.

Wystawie towarzyszyć będzie oprawa muzyczna – na gitarze zagra Mariusz Gałczyński.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia