R e k l a m a

Geografowie z całej Polski w bocheńskiej kopalni soli

-

W niedzielę 27 listopada Kopalnię Soli Bochnia odwiedzili członkowie Polskiego Towarzystwa Geograficznego, którzy przebywali w Małopolsce w ramach LXIII kilkudniowego ogólnopolskiego zjazdu tej organizacji.

W najstarszej kopalni soli w Polsce gości powitali burmistrz Bochni Stefan Kolawiński, wicestarosta bocheński Ryszard Drożdżak oraz dyrektor biura zarządu Kopalni Soli Bochnia Olga Kwaśniak-Cieślik. – Mam nadzieję, że zakochacie się państwo w naszym mieście i zachęcicie do jego odwiedzenia także rodzinę i znajomych – powiedział Stefan Kolawiński.

Odbywające się w Krakowie tegoroczne spotkanie Geografów, Członków i Sympatyków PTG połączone było z uroczystymi obchodami jubileuszu 100-lecia krakowskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Geograficznego. Jego współorganizatorami były Instytut Geografii Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie oraz Instytut Geografii i Gospodarki Przestrzennej UJ.

Wycieczka do kopalni soli w Bochni była wydarzeniem towarzyszącym, zaplanowanym na zakończenie trzydniowego zjazdu, podczas którego odbywały się sesje i panele tematyczne. Taki cel wyprawy został zaproponowany i wybrany dzięki pani Lidii Jochym – emerytowanej nauczycielce Szkoły Podstawowej nr 3 w Bochni, wieloletniej członkini Krakowskiego Oddziału PTG.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia