R e k l a m a

Bochnia. Urzędnicy nadal szukają chętnych na wynajem lodowni

-

Magistrat rozpisał szósty już przetarg na wynajem pomieszczeń w wyremontowanym budynku dawnej lodowni na Plantach Salinarnych w Bochni. W poprzednich postępowaniach nikt nie złożył oferty.

Przypomnijmy: w ostatnich latach budynek lodowni został wyremontowany wraz z sąsiednim obiektem dawnej kuźni. Remont zakończył się w 2021 r., a prace kosztowały prawie 4 mln zł, z czego ponad połowę stanowiła unijna dotacja.

Pomieszczenia w dawnej kuźni udało się szybko zagospodarować. Działa tam Centrum Informacji Turystycznej, publiczna toaleta i restauracja (cena wywoławcza wynosiła 25 zł za 1 m kw., a licytację zakończono na kwocie ponad 56 zł netto za 1 m kw.).

Budynek dawnej lodowni nie cieszy się takim zainteresowaniem jak kuźnia. Kilka miesięcy temu, w piątym przetargu, gdzie cena wywoławcza wynosiła 19 zł netto za 1 m kw., pojawiły się podmioty zainteresowane najmem, ale nikt nie złożył oferty.

Teraz ogłoszono nowy – szósty już – przetarg z ceną wywoławczą 10 zł netto za 1 m kw. na miesiąc (w pierwszym przetargu stawka była 3 razy wyższa – wynosiła 30 zł netto za 1 m kw.).

W lokalu możliwe jest prowadzenie sklepiku z pamiątkami, produktami lokalnymi i regionalnymi wytwórców, artystów plastyków, projektantów, rękodzielników, rzemieślników itp.

Powierzchnia użytkowa dawnej lodowni to 30,7 m kw. Zaproponowany w przetargu okres najmu to 11 lat (od 1 stycznia 2023 r. do 31 grudnia 2033 r.).

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia