R e k l a m a

Biblioteka: Wystawa prac Adama Libery

-

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni przy współpracy z Galerią Kopalnia Sztuki Bochnia zaprasza na wystawę grafiki Adama Libery. Finisaż wystawy zaplanowano na luty 2023 r.

Adam Libera to znany bocheński artysta, rocznik 1987. Od 2014 roku zajmuje się głównie malarstwem olejnym i grafiką warsztatową. Stale poszukuje nowych środków wyrazu, eksperymentuje z rozmaitymi możliwościami jakie daje twórczość artystyczna. Miłośnik przyrody. Sporo fotografuje, pragnąc uchwycić moment. Bliskie kadry, detale, ale i z drugiej strony bezmiar otwartej przestrzeni, są dla niego głównymi inspiracjami. Praca nad obrazem trwa bardzo długo, jest to złożony proces, gdzie niebagatelną rolę odgrywa czas poświęcony na rozważania. Synteza rozterek wewnętrznych oraz myśli nad zastaną rzeczywistością są przelewane na podobrazie w formie barw i struktur. Dotychczas prezentował swoje prace na wystawach indywidualnych i zbiorowych w Bochni, Krakowie i Trogirze (Chorwacja).

O prezentacji w Bibliotece mówi: „Myśl towarzysząca tworzeniu tej wystawy mocno oparta była na powtarzalności motywu struktury. Prace powstające na przestrzeni lat, napędzały naprzemiennie spiralę wyobraźni, która dała swój upust za pośrednictwem różnych technik grafiki warsztatowej oraz obrazów olejnych. Zarówno struktura jak i kolor, są dla twórcy głównym tematem rozważań wewnętrznych. Odbiorcy zadajemy odwieczne pytanie: co autor miał na myśli?”.

Organizatorzy zachęcają wszystkich zainteresowanych do oglądania wystawy w godzinach pracy bocheńskiej biblioteki (sala klubu, ul. Mickiewicza 5, Bochnia).

Osoby chcące lepiej poznać twórczość artysty odsyłane są do jego strony internetowej: www.adamlibera.pl, a także Instagrama (adam_libera) i Facebooka (@adamliberamaluje).

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia