Lodowisko w Brzesku już czynne! W sobotę łyżwy ubrał także burmistrz – ZDJĘCIA

-

W sobotę 3 grudnia na Placu Kazimierza Wielkiego w Brzesku oficjalnie rozpoczęto sezon na sztucznym lodowisku. Po zeszłorocznym sukcesie inicjatywy, władze miasta postanowiły zainstalować atrakcję ponownie.

W 2021 roku Brzesko wynajęło lodowisko na próbę, a ponieważ sprawdziło się ono znakomicie i było dosłownie oblegane (zobacz TUTAJ), w tym roku gmina postanowiła taki obiekt zakupić na własność (dysponować nim będzie Brzeski Ośrodek Sportu i Rekreacji). Zakup lodowiska kosztował ok. 600 tys. zł (obiekt jest używany).

W sobotę w ramach otwarcia organizatorzy zaplanowali m.in. pokaz łyżwiarstwa oraz blok mikołajkowych animacji dla najmłodszych.

Lodowisko na placu Kazimierza Wielkiego w Brzesku funkcjonować będzie do końca lutego przyszłego roku, codziennie w godz. od 10:00 do 21:00.

Obiekt ma wymiary 20 x 30 metrów. Lód mrożony jest za pomocą agregatu nawet w temperaturze do +10 stopni Celsjusza. Wysoki standard i komfort jazdy na łyżwach zapewni rolba, czyli maszyna do czyszczenia lodu. Użytkownicy lodowiska mogą skorzystać z wypożyczalni łyżew, suszarni i ostrzarki do łyżew.  

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

wrzesień, 2023