Urszula Augustyn z PO o sytuacji w PiS: „Konfliktów jest tam bardzo dużo”

-

– PiS próbuje sobie dobrze zorganizować kalendarz wyborczy. Opozycja skupia się dzisiaj na tym, żebyśmy mogli wystartować dobrze i mądrze z jedną listą wyborczą do wyborów parlamentarnych – mówiła dziś rano na antenie Radia Kraków Urszula Augustyn, posłanka Platformy Obywatelskiej z Tarnowa, reprezentująca nasz okręg wyborczy.

Pytając o przygotowania PO do zbliżającego się maratonu wyborczego, prowadzący rozmowę dziennikarz napomknął, że „struktury PiS mocno zwierają szyki”. Posłanka skomentowała:

– Pozwolę sobie nie zgodzić się z pańskim zdaniem, że PiS „zwiera szyki”, bo jak czytam, że całkiem niedawno rozwiązali całe struktury, a teraz są rozwiązywane po raz wtóry, więc znowu coś tam się dzieje (…), konfliktów jest tam bardzo dużo. Nie moja bajka, nie mój problem, ale zdanie swoje mam na ten temat i nie zgadzam się z panem, że oni „zwierają szyki”zaznaczyła Urszula Augustyn.

– PiS w sposób karygodny przesunął wybory samorządowe o kolejne pół roku – kontynuowała posłanka. – Robią to nie po to, żeby te wybory były lepiej zorganizowane, bo jak się okazuje jeśli te wybory samorządowe nie spotkają się z wyborami parlamentarnymi, no to spotkają się z wyborami do Europarlamentu – więc są to wszystko tylko i wyłącznie preteksty. PiS próbuje sobie dobrze zorganizować kalendarz wyborczy, tak żeby najpierw zająć się wyborami parlamentarnymi i starać się potem reagować w odpowiedni sposób w wyborach samorządowych. Jest to także zagrywka po to, żeby lubiani, znani i zapewne obdarowywani wielką ilością głosów szefowie dużych miast nie mogli wesprzeć wyborów parlamentarnych. To są zagrywki rządzących, żeby utrudnić opozycji wspólne działanie – oceniła parlamentarzystka.

Opozycja skupia się dzisiaj na tym, żebyśmy mogli wystartować dobrze i mądrze z jedną listą wyborczą do wyborów parlamentarnych. I wtedy, po podsumowaniach, będzie czas przejścia do następnego kroku, czyli gromadzenia wszelkich sił do tego, żeby za pierwszym sukcesem poprowadzić następny. (…) Wiosną będzie czas na poznanie konkretów dotyczących wyborów parlamentarnych. Bardzo liczę na to, że wszystkie ugrupowania [opozycyjne – przyp. red.] pójdą po rozum do głowy i razem z nami pójdą na jednej liście. To jest moim zdaniem priorytet w tej chwili – spuentowała Urszula Augustyn.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

luty, 2023