Rzezawa. Pijany kierowca wpadł przez nadmierną prędkość

-

Policyjne działania „Prędkość” przeprowadzone 6 grudnia na terenie powiatu bocheńskiego pozwoliły ujawnić 41 kierujących pojazdami, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość. W miejscowości Rzezawa natomiast kierujący volkswagenem nie tylko jechał za szybko, ale równocześnie kierował na podwójnym gazie, mając prawie promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

W ramach lokalnej akcji „Prędkość” prowadzonej we wtorek policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bochni kontrolowali przestrzeganie dozwolonej prędkości przez kierujących pojazdami.

Od godziny 11 mundurowi prowadzili czynności w miejscowości Rzezawa. Tam około godziny 11:30 jeden z funkcjonariuszy dokonał pomiaru prędkości samochodu marki Volkswagen. Kierujący nim przekroczył dozwoloną w tym miejscu prędkość o 21 km/h.

Pojazd zatrzymano, a mężczyzna został wylegitymowany i sprawdzony w policyjnej bazie danych. Sprawdzono również stan jego trzeźwości. Wynik tej kontroli wskazał, że tego dnia nie tylko prędkość pojazdu kierowanego przez 41-latka była niezgodna z przepisami. Badanie stanu trzeźwości wykazało prawie promil alkoholu w organizmie mieszkańca gminy Rzezawa.

Mężczyzna stracił już prawo jazdy. Kierowca będzie odpowiadał za popełnienie przestępstwa, które zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 2 lat, zakazem prowadzenia pojazdów na okres od 3 do 15 lat oraz grzywną. 

źródłoKPP Bochnia

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

styczeń, 2023