Futsal Ekstraklasa. Wysoka porażka w Gliwicach – Mistrz Polski poza zasięgiem BSF

-

W środowym zaległym spotkaniu 8. kolejki Futsal Ekstraklasy aktualny Mistrz Polski – Piast Gliwice, wysoko ograł na swoim terenie beniaminka z Bochni.

Bochnianie stracili bramkę już w pierwszej minucie, a do przerwy przegrywali 0:2 – mimo to ich postawa w starciu z murowanym faworytem była w tych pierwszych 20 minutach budująca. Mieli kilka okazji do strzelenia gola, a gospodarze zachowali czyste konto tylko dzięki interwencjom ukraińskiego bramkarza Kyrylo Tsypuna.

W drugiej części gry Piast Gliwice pokazał jednak klasę mistrzowską, z kolei bochnianom brakowało argumentów, a kolejne tracone gole jeszcze bardziej podcinały im skrzydła.

Po 12 kolejkach BSF zajmuje w tabeli 5. miejsce.

PIAST GLIWICE – BSF ABJ POWIAT BOCHNIA 7:0 (2:0)

Bramki: Dominik Śmiałkowski 1, Vinicius Lazzaretti 14, 27, Mateusz Mrowiec 24, Vinicius Teixeira 31, Rafael Cadini 36, Sebastian Szadurski 39.

Już w najbliższą sobotę BSF ABJ Powiat Bochnia podejmować będzie u siebie rywala z Leszna, z którym sąsiaduje w tabeli. Początek ważnego meczu w hali widowiskowo-sportowej 10 grudnia o godz. 16:00. Bilety do nabycia on-line – TUTAJ.