R e k l a m a

Zbigniew Pikuła w Bibliotece: We wtorek promocja książki „Limbajki czyli wiersze i limeryki dla dzieci”

-

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni zaprasza na spotkanie autorskie ze Zbigniewem Pikułą połączone z promocją jego nowej książki „Limbajki czyli wiersze i limeryki dla dzieci”, 13 grudnia 2022 r, godz. 17.30, sala klubu Biblioteki.

Autor po raz kolejny będzie gościł w Bibliotece. W 2020 r. promował tu swój debiutancki zbiór poezji „Zebrałem się w tomik”, rok później wraz z Mateuszem Koprowskim wydał tomik satyryczny „Dwa waria(n)ty, czyli limeryczno-epistolograficzną wymianę myśli miedzy Mateuszem K. a Zbigniewem P.”. Teraz przyszedł czas na twórczość dla najmłodszych, którą opublikował pod tytułem „Limbajki czyli wiersze i limeryki dla dzieci”.

Zbigniew Pikuła, mieszkaniec podbocheńskich Majkowic, urodzony w Bochni, absolwent bocheńskiego Technikum Mechanicznego, udowadnia, że życie na emeryturze może być twórcze. Swoje pierwsze wiersze napisał będąc uczniem Technikum. Później na wiele lat zarzucił pisanie by wrócić do niego po latach. Tworzy głównie wiersze klasyczne, zarówno liryczne jak i satyryczne. Pisze również fraszki, limeryki i humoreski. Bawi się słowem ujmując go w różne formy literackie: pantum, onamudaje, akwarymki … Współorganizuje wiele imprez kulturalno–środowiskowych. Chętnie gra na gitarze i śpiewa również własne teksty. Swoje wiersze wysyła na konkursy. Został nagrodzony w ponad dwudziestu ogólnopolskich konkursach literackich. W kilkunastu zajmował czołowe miejsca, a trzykrotnie był laureatem pierwszej nagrody.

Partnerami wydawnictwa książki „Limbajki czyli wiersze i limeryki dla dzieci”,  są: firma MARKA sp. z o.o. prowadząca centra materiałów budowlanych PSB, markety PSB Mrówka, markety PSB Profi w Bochni, Nowym Wiśniczu oraz Krakowie.

Podczas spotkania będzie można zakupić promowaną książkę i zdobyć autograf autora. Biblioteka zaprasza wszystkich zainteresowanych, tych najmłodszych i nieco starszych lecz młodych duchem.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc