R e k l a m a

Bochnia. Nowa szefowa oddziału „noworodków”

-

Dr n. med. Joanna Hurkała od 1 czerwca kieruje oddziałem noworodków w Szpitalu Powiatowym w Bochni. Na tym stanowisku zastąpiła lek. med. Katarzynę Zych, która przeszła na emeryturę.

Nowa szefowa „noworodków” jest neonatologiem. Posiada certyfikat ultrasonograficzny. Specjalizuje się w badaniach USG jamy brzusznej, główki, serca czy stawów biodrowych.

Doktor Joanna Hurkała do tej pory pracowała w Klinice Neonatologii Katedry Ginekologii i Położnictwa Collegium Medicum Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

W Bochni chce kontynuować, to co robiła jej poprzedniczka. Chodzi o troskliwą opiekę zarówno zdrowych dzieci, jak i wcześniaków i noworodków, które wymagają trochę intensywniejszej pomocy.
Pani doktor duży nacisk kładzie na wykrywalność wad, w jak najwcześniejszym okresie. Oprócz niej pracę w oddziale podjęli także inni specjaliści, którzy wspomogą ja w diagnostyce. Zespół będzie powiększony także o nowych neonatologów.

W bocheńskim szpitalu w ciągu roku przyjmowane jest około 1500 porodów. Młode matki wybierają ten szpital ze względu na bardzo dobrą opiekę, ale też świetne warunki lokalowe.

Teraz mocną stroną placówki będzie także bardzo dobra diagnostyka wad u narodzonych dzieci. – Bez problemu będziemy się mogli zająć na miejscu także wszystkimi wcześniakami, bez konieczności odsyłania tych maluchów do innych placówek – dodaje dr n. med. Joanna Hurkała.

Zastępcą pani doktor jest lek. med. Daniel Porada specjalista pediatrii i kardiologii dziecięcej.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc