R e k l a m a

Ponad 240 tys. zł na sprzęt cyfrowy dla liceów w Bochni

-

Ponad 240 tysięcy złotych trafi do liceów, dla których organem prowadzącym jest Powiat Bocheński. Środki zostaną przeznaczone na zakup sprzętu cyfrowego dla szkół oraz na wielowymiarowe wsparcie edukacyjne i psychologiczne uczniów.

– Systematycznie pozyskujemy kolejne środki zewnętrzne na rozwój naszych szkół. To wyraz naszej troski o to, aby warunki nauki były jak najlepsze, a uczniowie dobrze przygotowali się do dalszego kształcenia i do odnalezienia własnego miejsca we współczesnym świecie – mówi starosta bocheński Adam Korta.

Do I LO, II LO oraz liceum ogólnokształcącego w ZS Nr 1 zostaną zakupione nowoczesne urządzenia cyfrowe oraz pomoce dydaktyczne w postaci monitorów interaktywnych, tablic interaktywnych, kamery cyfrowej, laptopów oraz oprogramowania. Uczniowie tych placówek otrzymają również wielowymiarowe wsparcie edukacyjne i psychologiczne.

Powiat Bocheński pozyskał środki w ramach projektu „Małopolska Tarczy Antykryzysowa – Pakiet edukacyjny II. Realizacja wsparcia szkół i placówek oświatowych.” Promesę odebrał Starosta Bocheński Adam Korta z rąk wicemarszałka Województwa Małopolskiego Józefa Gawrona i członkini zarządu Marty Malec-Lech.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia